Postępujący obecnie rozwój coraz bardziej wydajnych i opłacalnych technik produkcji przemysłowej nieuchronnie wpływa na otaczającą nas przyrodę. Aby sprostać wyzwaniom związanym z potrzebą kooperacji branży przemysłowej z ochroną środowiska naturalnego, niezbędnym jest wypracowanie pewnych nowatorskich rozwiązań w dziedzinie nowych metod pozyskiwania energii, między innymi z jej odnawialnych zasobów. Problem ten, z racji powszechności występowania i naglącej potrzeby rozwiązania, będzie szeroko dyskutowany zarówno na krakowskich targach, jak i podczas seminarium.

Wśród tematów podejmowanych na targach znajdzie się również kwestia zagospodarowania komunalnych osadów ściekowych. Jednym z rozwiązań rekomendowanych przez prelegentów seminarium odbywającego się przy targach jest termiczna metoda utylizacji odpadów komunalnych i osadów ściekowych, która łączy ich eliminację z jednoczesnym odzyskaniem energii niezbędnej do realizacji zadań sektora przemysłowego, bądź redukcji kosztów.

Teoria teorią, lecz jak ma się do tego praktyka? W ramach targów i seminarium omówione zostaną wady i zalety wspomnianych technik wraz z ich wymiarem ekonomicznym. Specjaliści podzielą się również swymi doświadczeniami związanymi z ich wprowadzeniem oraz ustosunkują się do obecnych uwarunkowań prawnych. Nie zabraknie również informacji o potencjale kotłów rusztowych, spalaniu tlenowym oraz wpływie spalania biomasy na pracę kotłów.

Liczba wystawców II edycji targów WATER&HEAT systematycznie rośnie, swój udział potwierdziły już m.in. firmy: EDF Kraków, MPEC Kraków, CEZ Elektrownia Skawina, DHI Polska, Vattenfall, GEA Technika Cieplna, Eko-Energia, Elgum, Pro Novum Sp. z o. o., Water Point. Wszystkich, którzy chcieliby dołączyć do tego grona zapraszamy do kontaktu z biurem.

WATER&HEAT 2013 to inicjatywa odpowiadająca na potrzebę dyskusji nad najbardziej aktualnymi problemami, z którymi mierzy się sektor przemysłowy. To również okazja do podjęcia dialogu branży przemysłowej ze środowiskiem naukowym, który pozwoli na uzyskanie obopólnych korzyści. Warto wspomnieć, iż patronat na targami objęli: Izba Gospodarcza Energetyki i Ochrony Środowiska, Program „Ciepło dla Krakowa”, Instytut Maszyn Przepływowych PAN, Instytut Techniki Cieplnej Politechniki Warszawskiej, Wydział Energetyki i Paliw AGH, Wydział Inżynierii Środowiska Politechniki Krakowskiej i wiele innych.

Serdecznie zapraszamy zarówno gości pragnących zaprezentować swoją ofertę na targach WATER&HEAT, jak i tych, którzy z zainteresowaniem śledzą nowatorskie rozwiązania znajdujące swe zastosowanie w szeroko pojętym przemyśle.

Więcej informacji o targach na stronie www.easyfairs.com/pl.

Do pobrania:
Broszura targów W&H
Formularz zgłoszeniowy

Woda i Cieło Water and Heat

 

Kontakt z biurem organizatora:

Łukasz Szajna
easyFairs Poland Sp. z o. o.
tel. +48 (12) 651 95 28
kom. +48 509 926 650
fax +48 (12) 651 95 22
lukasz.szajna@easyfairs.com