Z uwagi na dodatnią temperaturę powietrza, która mogłaby uniemożliwić organizację Pucharu Świata w czwartek 16 stycznia br., specjalistom z firmy Air Products powierzono przygotowanie rozbiegu skoczni narciarskiej im. Adama Małysza w Wiśle-Malince. Do tego celu użyją 1.000 litrów ciekłego azotu oraz specjalnego systemu Air Products do spryskiwania torów na zimno.

Air Products zajmie się także zamrażaniem rozbiegu skoczni Wielkiej Krokwi na konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich, który odbędzie się w Zakopanem w dniach 18-19 stycznia br.

System do spryskiwania torów na zimno, to urządzenie służące do zamrażania rozbiegu skoczni ciekłym azotem o temperaturze -196oC. Urządzenie zostało wykonane przez firmę Air Products, kiedy to dodatnie temperatury zagrażały organizacji Pucharu Świata w Zakopanem w 2007 roku. Firma przekazała także zbiorniki z ciekłym azotem, a jej pracownicy zaangażowali się w proces przygotowania rozbiegu skoczni. Wówczas, po zakończeniu udanego sezonu narciarskiego, firma Air Products została nagrodzona pucharem dla najlepszej firmy wspierającej Puchar Świata w skokach narciarskich.