Aktualności (czynniki chłodnicze)

Honeywell współpracuje z polskimi celnikami

Polskie organy celne wstrzymują import fałszywego czynnika chłodniczego w porcie w Gdyni. Zajęcie to jest jednym z kilku ostatnich działań podjętych przez Honeywell w celu powstrzymania przemytu podrobionego HFO-1234yf.

Control Cold - startup niezwykły, bo z projektem dla chłodnictwa

Startupy zajmują się najczęściej rozwiązaniami IT, technologiami mobilnymi, czasem energią, medycyną lub biotechnologią. Ten jest inny. Na Podkarpaciu powstała firma, która pomoże operatorom radzić sobie m.in. z wymogami Prawa ochrony środowiska.

Ustawa o SZWO i F-gazach przyjęta przez Parlament!

15 maja 2015 roku Sejm przyjął ustawę o substancjach zubożających warstwę ozonową oraz niektórych fluorowanych gazach cieplarnianych. 21 maja ustawę (bez poprawek) przyjął Senat.

Raport Bitzera o czynnikach chłodniczych - wydanie 18.

Schiessl Polska jak co roku wykonało solidną robotę, przygotowując polską wersję znanego raportu Bitzera o czynnikach chłodniczych. 18. wydanie objemuje m.in. zamienniki za R404A i R507 - R448A i R449A o niskim GWP.

Czynniki chłodnicze - raport BITZER 2013

Ukazało się bezpłatne najnowsze polskie wydanie znanego i cenionego kompendium wiedzy o czynnikach chłodniczych: BITZER Czynniki chłodnicze - Raport.