Aspen Pumps Group otrzymała prestiżową nagrodę Queen’s Award for Enterprise - Handel międzynarodowy, w uznaniu stałego i znaczącego wzrostu na rynkach zagranicznych w ciągu ostatnich 3 lat. 

"Nagroda jest królewską pieczęcią, pozycjonuje Aspen wśród najbardziej inspirujących firm w Wielkiej Brytanii i dalej podnosi profil firmy na rynkach międzynarodowych, a także umacnia swoją pozycję jednego z liderów rynku światowego w sektorze HVACR" - czytamy na stroie iternetowej Aspen Pumps.

Inwestycje w 2015 r. umożliwiły firmie Aspen dokonanie kluczowych przejęć biznesowych we Francji, Niemczech, Australii, a ostatnio w Wielkiej Brytanii - po nabyciu JAVAC i Advanced Engineering. Pozwoliło to Aspen na lepszą obsługę klientów na kluczowych rynkach. Aspen oferuje swoje produkty w ponad 100 krajach na całym świecie, ze swoimi siedzibami na czterech kontynentach.

Zastanawiając się nad znaczeniem nagrody Queen's, dyrektor generalny Adrian Thompson powiedział: „Zdobycie trzeciej nagrody Queen's Award jest ogromnym osiągnięciem dla Aspen Pumps i jest świadectwem ciężkiej pracy i zaangażowania wszystkich członków Grupy. Nieustający nacisk na innowacje i doskonałe relacje z klientami były podstawą naszego sukcesu. Mamy znakomity zespół i jestem niezmiernie dumny, że każdy aspekt działalności przyczynił się do zdobycia tej nagrody.”

Otrzymanie królewskiej nagrody za handel międzynarodowy w 2019 r. jest przykładem osiągnięć firmy, ponieważ zmierzają w kierunku coraz większego uznania jej liderem globalnej marki. 

Dwie poprzednie nagrody Queen's Award dla Aspen: hanel międzynarodowy 2009 i innowacje 2014.

 

The Queen's Award for Enterprise jest najbardziej prestiżową angielską nagrodą biznesową. Każdego roku nagrodę przyznaje królowa Elżbieta II z rekomendacji premiera, któremu w podjęciu decyzji asystuje komitet doradczy składający się z przedstawicieli rządu, przemysłu i handlu, a także związków zawodowych.