Jeden z najbardziej uznanych brytyjskich magazynów branży chłodniczej i klimatyzacyjnej wyróżnił sprężarki tłokowe firmy BITZER, silnie związanego z tradycją przedsiębiorstwa z niemieckiego Sindelfingen. Tytuł „Refrigeration Product of the Year” przyznano serii sprężarek ECOLINE+ przeznaczonej do transkrytycznych zastosowań CO2.

Seria sprężarek tłokowych ECOLINE+ to ustawiony przez firmę BITZER kamień milowy w dziedzinie zastosowania czynników chłodniczych o niskim potencjale tworzenia efektu cieplarnianego (GWP) w efektywnych energetycznie zastosowaniach dla sklepów wielkopowierzchniowych. Przyznając swoją prestiżową nagrodę, ACR News Magazine 24.01.2018 w Londynie wyróżnił sprężarki ECOLINE+ nadając im tytuł najbardziej innowacyjnych produktów chłodniczych roku. Sześcioosobowe jury złożone z ekspertów doceniło między innymi poziomem efektywności energetycznej sprężarek oraz niski potencjał tworzenia efektu cieplarnianego uzyskany dzięki zastosowaniu czynnika chłodniczego CO2 (GWP 1). Nagrody ACR News Awards są przyznawane od roku 1997 firmom, których sposób pracy i produkty zasługują na wyróżnienie. Po roku 2014 firma BITZER już po raz drugi otrzymała nagrodę „Refrigeration Product of the Year”.

- ECOLINE+ jest obecnie najbardziej efektywną energetycznie sprężarką CO2 dostępną na rynku. Stanowi ona efekt ponad 20 lat zaangażowania w tworzenie ekologicznych rozwiązań, które zawsze wyróżniało firmę BITZER. Połączenie naturalnych czynników chłodniczych z maksymalną efektywnością energetyczną jest dla firmy BITZER wyzwaniem, które nigdy nie traci na aktualności. Przyznanie tak prestiżowej nagrody pozwala nam z dumą stwierdzić, że jesteśmy w stanie podołać temu wyzwaniu - mówi Gianni Parlanti, Chief Sales and Marketing Officer w firmie BITZER.

 

Fot.: Wielka radość podczas gali wręczania nagród ACR News Awards „Refrigeration Product of the Year” 2018. Od lewej: Miles Jupp (ACR News Awards, gospodarz gali), Gianni Parlanti (Chief Sales and Marketing Officer BITZER), Kevin Glass (Dyrektor Zarządzający BITZER UK), John Smith (British Refrigeration Association)

 

Seria ECOLINE+: efektywna energetycznie, ekologiczna, innowacyjna
Sprężarki ECOLINE+ są dostępne w wersji cztero- sześciocylindrowej o optymalnej efektywności energetycznej przy częściowym i pełnym obciążeniu.Wszystkie urządzenia tej serii BITZER udoskonalił w trzech aspektach:Sprężarki tłokowe serii ECOLINE+ są wyposażone w nowy silnik o rozruchu bezpośrednim wzbudzany magnesami trwałymi (LSPM) z możliwością bezpośredniego podłączenia do zasilania elektrycznego o częstotliwości 50 i 60 Hz, który oferuje całkiem nowy poziom współczynników sprawności i zwiększa współczynnik efektywności energetycznej o ponad 10%.Nowością jest również mechaniczny układ regulacji mocy VARISTEP do transkrytycznych zastosowań CO2 o sprawności systemowej, którą w innych przypadkach oferuje wyłącznie zastosowanie przetwornicy częstotliwości.Aby umożliwić użytkownikom pełne wykorzystanie potencjału oferowanego przez innowacyjne rozwiązania technologiczne, BITZER dodatkowo opracował nową koncepcję obsługi ze zintegrowanymi modułami inteligentnymi (IQ).Moduł IQ umożliwia łatwą, szybką i niedrogą integrację sprężarek tłokowych serii ECOLINE+ w systemach o różnej konfiguracji.Ponadto Moduł IQ udoskonala również środki ochronne i rozszerza możliwości nadzorowania pracy sprężarek zwiększając tym samym zakres ich zastosowań.Dla użytkowników oznacza to większą elastyczność i np. łatwiejsze wyrównywanie różnic między pracą w okresie letnim i zimowym.

Intuicyjne oprogramowanie BITZER Electronics Service Tool (BEST) oraz okablowane i skonfigurowane fabrycznie czujniki oraz aktory sprawiają, że sprężarki są bardzo łatwe do zainstalowania, skonfigurowania i konserwowania.

 

Grupa BITZER jest największym na świecie niezależnym producentem sprężarek do urządzeń chłodniczych. Poprzez własne spółki przedstawicielskie i zakłady produkcyjne wytwarzające sprężarki tłokowe, śrubowe i typu „scroll” oraz zbiorniki ciśnieniowe i wymienniki ciepła, firma BITZER jest obecna na całym świecie. W 2016 roku 3400 pracowników wypracowało obroty w wysokości 680 milionów euro.