Biznes (Klimatyzacja)

Certyfikat F-gazowy personalny czy firmowy

Pytanie czytelnika: Czy mój certyfikat F-gazowy dla personelu jest wystarczającym dokumentem do prowadzenia działalności, czy muszę uzyskać certyfikat UDT dla firm? Odpowiada Michał Dobrzyński, aveECO.

Słowackie certyfikaty F-gazowe - komentarz eksperta

Pytanie czytelnika: Jak wygląda ważność słowackich certyfikatów F-gazowych w Polsce i czy na ich podstawie będzie można uzyskać polski certyfikat firmowy? Odpowiada Michał Dobrzyński, aveECO - Physiotherm Polska

Czynnik R22: ograniczenia

Tylko do końca grudnia 2014 roku można legalnie stosować R22 pochodzący z odzysku podczas prac serwisowych istniejących urządzeń i instalacji ACR. Zregenerowany czynnik chłodniczy R22 jest dostępny w ograniczonej ilości.

Podsumowanie kwartału i roku według SPIUG

Na podstawie rozmów z uczestnikami rynku budowlanego, Stowarzyszenie Producentów i Importerów Urządzeń Grzewczych podsumowało trendy rynku budowlanego i instalacyjno-grzewczego w IV kwartale 2013 r. i całym 2013 roku.

Łatwiej o uprawnienia budowlane?

Rząd planuje drugą transzę łagodzenia wymagań dostępu do zawodów regulowanych. Deregulacja ma objąć także samodzielne funkcje w budownictwie.

Wsparcie finansowe dla inwestycji OZE

Od stycznia 2014 roku przedsiębiorcy będą mieli możliwość uzyskania atrakcyjnej pożyczki przeznaczonej na finansowanie przedsięwzięć dotyczących odnawialnych źródeł energii (OZE).

Czy do transportu odzyskanych czynników są wymagane specjalne licencje lub uprawnienia?

Czy serwisant posiadający „Zieloną Kartę” może przywieźć do placówki PROZON odzyskany z instalacji czynnik R22 w ilości np. 100 kg? Czy do przewozu ilości nie większej niż 1 tonę, potrzebne są dodatkowe licencje lub uprawnienia na transport? Na pytania odpowiada ekspert: Michał Dobrzyński, Prezes Zarządu Fundacji Ochrony Warstwy Ozonowej PROZON.