Przedsiębiorstwo Carrier powstało na początku XX w. w USA, założone przez wynalazcę systemu klimatyzacji Willisa Carriera. Carrier stał się światowym liderem w produkcji zaawansowanych rozwiązań z zakresu ogrzewania, klimatyzacji i chłodzenia.

"Misja, jaka przyświeca naszej firmie, to stanowić zawsze pierwszy wybór w kwestii urządzeń grzewczych i chłodzących oraz klimatyzacji na całym świecie. Codziennie pracujemy nad tym, aby uczynić świat lepszym miejscem do życia, pracy i rozrywki. Nasi pracownicy, produkty i usługi zapewniają komfortowe, korzystne i zdrowe warunki niezależnie od panującego klimatu."

Spólka Carrier weszła na polski rynek w październiku 1996 roku. Od tego czasu umacnia się na pozycji lidera swojej branży. Przez te lata Carrier wprowadził mnóstwo nowych rozwiązań w swoich urządzeniach i nadal się rozwija. Obecnie firma jest częścią globalnej korporacji UTC United Technologies - wiodącego światowego koncernu przodującego w obszarach technologii lotniczych i kosmicznych oraz technologii dedykowanych budynkom, która działa w ponad 170 krajach na świecie, posiada 51 fabryk, zatrudnia ponad 50 000 pracowników, a jej obroty sięgają 17 miliardów dolarów amerykańskich rocznie.