„Najciekawszy Produkt 2016” w kategorii wentylacja to modułowa centrala klimatyzacyjno-wentylacyjna MCKS-CPR-HPM z hybrydowym odzyskiem ciepła. Tak zdecydowali odwiedzający targi Forum Wentylacja - Salon Klimatyzacja 2016.

Centrala wentylacyjna z hybrydowym odzyskiem ciepła MCKS-CPR-HPM w wykonaniu standardowym, modułowym, w zależności od przeznaczenia, występuje w wersji zewnętrznej i wewnętrznej. Dedykowana jest do wentylacji i klimatyzacji różnego rodzaju obiektów, gdzie bardzo ważne jest ograniczenie konsumpcji energii. Centrala składa się z bloków z filtrami kieszeniowymi klasy F7 na nawiewie i klasy M5 na wywiewie, wysokosprawnego odzysku ciepła krzyżowo-przeciwprądowego, pompy ciepła ze sprężarkami typu DC INVERTER oraz z wentylatorów z napędem bezpośrednim z zabudowanymi silnikami typu EC. Zastosowanie płynnie sterowanych sprężarek na czynnik chłodniczy R410a umożliwia uzyskanie stabilnej temperatury w pomieszczeniu przy jednoczesnym ograniczeniu zużycia energii. Układ centrali pozwala na pracę w okresie całego roku przy pełnej sprawności odzysku ciepła. Centrala wyposażona jest w układ automatyki zapewniający ekonomiczną pracę urządzenia, dający możliwość podłączenia do BMS oraz sterowania centrali przez stronę internetową. Zastosowanie wielostopniowego odzysku ciepła i odpowiedniego algorytmu pracy pozwala uzyskać wskaźniki EER=8 i COP=21 dla całej centrali.

- Nagroda dla produktu KLIMOR jest dla nas szczególnie cennym, nobilitującym wyróżnieniem, gdyż została przyznana przez środowisko branżowe bezpośrednio reprezentowane przez naszych klientów i partnerów biznesowych. Każdy zwiedzający wystawę dysponował tylko jednym głosem, zaś wystawcy – co należy wyraźnie podkreślić – nie brali udziału w typowaniu. Wyróżnienie to traktuję przede wszystkim jako wyraz najwyższego zaufania do marki KLIMOR oraz uznania względem jakości dostarczanych przez nas rozwiązań, za co wszystkim głosującym pragnę serdecznie podziękować! – podsumowuje Marek Kupiec, Prezes Zarządu KLIMOR S.A. i Dyrektor ds. Technicznych w Grupie KLIMA-THERM.