W wysokich pomieszczeniach ogrzewanych ciepłym powietrzem, działanie konwekcji powoduje unoszenie się i gromadzenie mas powietrza o wyższej temperaturze (czyli mniejszej gęstości) w górnych partiach obiektu, co skutkuje stratami ciepła przez dach. Destratyfikatory, czyli wentylatory zrzutowe lub mieszacze powietrza stosuje się dla oszczędności eksploatacyjnych na ogrzewaniu. Kierując ciepłe powietrze z powrotem do strefy przebywania jednoczesnie wyrównują temperaturę powietrza w pomieszczeniach wysokich oraz ograniczają straty ciepła przez dach, co daje wymierne oszczędności eksploatacyjne.

Destratyfikator Ecofan W - efektywne i energooszczędne ogrzewanie z Mark Polska

Od wielu lat mówi się o powszechnej konieczności oszczędzania energii, branża instalacyjna nie pozostaje głucha na takie głosy. Coraz większe zainteresowanie budzą urządzenia, które projektowane są tak, aby przy niewielkim zużyciu paliwa osiągały wysoką efektywność pracy. Rozwiązania tego tupu przyczyniają się nie tylko do bezpośredniego wsparcia działań na rzecz ochrony środowiska, ale także pozwalają minimalizować koszty ogrzewania. W te ogólnoświatowe trendy promowania ekologii i energooszczędności wpisują się doskonale produkty największego w Europie producenta systemów wentylacyjno-grzewczych, Mark BV, którego polski oddział mieści się w Częstochowie.

– Nasz firma produkuje urządzenia przyjazne środowisku i energooszczędne już od wielu lat – komentuje Paweł Otrębski, Dyrektor Zarządzający firmy Mark Polska Sp. z o.o.  – Dzięki temu możemy skupić się na udoskonalaniu naszej oferty i odkrywaniu nowych, jeszcze lepszych rozwiązań, umożliwiających racjonalne gospodarowanie energią. Przykładem na to może być Destratyfikator Ecofan W, który umożliwia oszczędzanie do 30% zużywanego gazu.

Destratyfikator Mark BV Ecofan W sprawdza się doskonale w zestawieniu z każdą nagrzewnicą powietrza, np. GSD, GS+ czy GC+. Współpraca tych urządzeń pozwala na osiągnięcie optymalnego komfortu cieplnego oraz równomierne rozprowadzenie ciepła w sferze pracy. Sterowany termostatem Destratyfikator Ecofan W przenosi masę ciepłego powietrza spod sufitu do obszaru, w którym przebywają ludzie. Dzięki temu nagrzewnice powietrza potrzebują mniej czasu i energii do ogrzania całego pomieszczenia. Destratyfikatory przerzucając ciepłe powietrze spod sufitu w niższe partie pomieszczenia, pozwalają na obniżenie kosztów ogrzewania poprzez zmniejszenie zużycia gazu wykorzystywanego przez nagrzewnice nawet do 30%.

Destratyfikator Ecofan W występuje  w wariantach o różnych wartościach przepływu powietrza, od 4.000 do 14.000 m3/h. Urządzenie to jest standardowo zaopatrzone w termostat pomieszczeniowy o odwróconym działaniu. Włącza on wentylator, gdy w strefie pod sufitem temperatura znacznie wzrasta. Destratyfikator Ecofan W stosuje się halach produkcyjnych magazynowych i innych obiektach kubaturowych.

Właściwości Destratyfikatora Mark Ecofan W:

  • powłoka aluminiowo-cynkowa
  • wbudowany termostat pomieszczeniowy
  • 4-kierunkowy konfuzor nawiewu pionowego
  • niewielka ilość czynności konserwacyjnych
  • 2-lata gwarancji

Schemat pracy destratyfikatora Ecofan W z nagrzewnicą GSD

Schemat pracy destratyfikatora Ecofan W z nagrzewnicą GSD