Czy wiesz, że...

Klimatyzatory LG chronią przed malarią?

Specjalna wersja klimatyzatora split LG „Anty-Mosquito” znajduje zastosowanie w strefach tropikalnych i pomaga zmniejszyć liczbę przypadków malarii poprzez odstraszanie komarów za pomocą ultradźwięków.

SAE potwierdza, że czynnik R-1234yf jest "bezpieczny i skuteczny"?

Międzynarodowa grupa badawcza SAE utworzona przez 10 światowych producentów samochodów zakończyła analizę czynnika chłodniczego do klimatyzacji samochodowych R-1234yf i we wnioskach wskazuje, że "ryzyko narażenia pasażerów na pożar pojazdu związanego z tym czynnikiem chłodniczym jest wyjątkowo niewielkie".

Centrale VTS zainstalowano na stadionie Rubin?

W Kazaniu, stolicy Tatarstanu, zbliża się ku końcowi budowa stadionu piłkarskiego, który należy do klubu sportowego "Rubin". Stadion Rubin zostanie otwarty w 2013 roku w czasie Uniwersjady, a w 2018 roku ma być jednym z kluczowych obiektów sportowych podczas FIFA World Cup.

Klimatyzacja chroni życie?

Klimatyzacja jest odpowiedzialna za znaczny spadek zgonów w USA w ciągu ostatnich 50 lat, według raportu naukowców z Massachusetts Institute of Technology (MIT).

Technologia Vulkan Lokring sprawdza się w warunkach polarnych?

Temperatury sięgające 45 stopni poniżej zera, śnieg, lód i burze z wiatrem o prędkości przekraczającej 250 km/h - to ekstremalne parametry nie tylko dla naukowców, którzy pracują w indyjskiej stacji polarnej Bharati, ale także dla wszystkich zainstalowanych tam urządzeń i materiałów. Technologia połączeń rur LOKRING doskonale znosi tak ekstremalne warunki i zapewnia dodatkowe korzyści dla tej specjalnej aplikacji.

Inżynier ma szansę na awans?

Wyniki sondy "Jak oceniasz swoje szanse na awans w firmie, w której obecnie pracujesz?" przeprowadzonej przez Bank Danych o Inżynierach w dniach 18.02.2013 - 26.03.2013.