Czy wiesz, że...

Menerga GmbH należy do Grupy Systemair?

Systemair (NASDAQ OMX Stockholm: SYSR) w marcu br. podpisała umowę nabycia niemieckiej firmy Menerga GmbH, wiodącego europejskiego producenta central wentylacyjnych, w tym w szczególności w wykonaniu „basenowym”. W maju 2013 nastąpiło

Zymetric zachęca do upcyclingu?

Firma Zymetric poważnie podchodzi do tematu ekologii. Tym razem zdecydowała się na niecodzienne, proekologiczne działanie i zachęca do podobnych inicjatyw. Nie dziwmy się więc na widok papierowej torby ze…. starego firmowego plakatu.

Klimatyzatory LG chronią przed malarią?

Specjalna wersja klimatyzatora split LG „Anty-Mosquito” znajduje zastosowanie w strefach tropikalnych i pomaga zmniejszyć liczbę przypadków malarii poprzez odstraszanie komarów za pomocą ultradźwięków.

SAE potwierdza, że czynnik R-1234yf jest "bezpieczny i skuteczny"?

Międzynarodowa grupa badawcza SAE utworzona przez 10 światowych producentów samochodów zakończyła analizę czynnika chłodniczego do klimatyzacji samochodowych R-1234yf i we wnioskach wskazuje, że "ryzyko narażenia pasażerów na pożar pojazdu związanego z tym czynnikiem chłodniczym jest wyjątkowo niewielkie".

Centrale VTS zainstalowano na stadionie Rubin?

W Kazaniu, stolicy Tatarstanu, zbliża się ku końcowi budowa stadionu piłkarskiego, który należy do klubu sportowego "Rubin". Stadion Rubin zostanie otwarty w 2013 roku w czasie Uniwersjady, a w 2018 roku ma być jednym z kluczowych obiektów sportowych podczas FIFA World Cup.

Klimatyzacja chroni życie?

Klimatyzacja jest odpowiedzialna za znaczny spadek zgonów w USA w ciągu ostatnich 50 lat, według raportu naukowców z Massachusetts Institute of Technology (MIT).