Czy wiesz, że...

Trwa rejestracja online na FWSK 2013?

Rejestracja online skraca czas potrzebny do odbioru kart wstępu w Recepcji Targów Forum Wentylacja - Salon Klimatyzacja 2013 oraz umożliwia otrzymanie programu seminariów przed udaniem się na wykłady.

TROX kupił producenta wentylatorów TLT-Turbo?

Firma Trox GmbH zakupiła TLT-Turbo GmbH, spółkę zależną od firmy Siemens AG. Po zakończeniu procedur przejęcia, spółka TLT-Turbo będzie w całości zależna od Trox już pod nową nazwą: Trox TLT. Nowe przedsiębiorstwo będzie kontynuowało produkcję wentylatorów i urządzeń do odzysku ciepła przeznaczonych dla budynków biurowych i przemysłu. Roczne obroty TLT wynoszą około 30 mln euro. TLT W Bad Hersfeld aktualnie zatrudnia około 170 osób.

Smay wspiera REHVA?

W styczniu 2013 roku, firma Smay została Członkiem Wspierającym REHVA - Europejskiej Federacji Stowarzyszeń Ogrzewnictwa Wentylacji i Klimatyzacji.

Swegon przejął Coolmation?

Swegon AB, wiodący producent i dostawca energooszczędnych urządzeń i systemów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych, a także największa firma w całości należąca do Investment AB Latour, podpisała umowę nabycia brytyjskiej grupy Coolmation.

Wciąż rośnie popyt na rosyjskim rynku HVAC?

Dynamicznie rozwijająca się rosyjska gospodarka i wyraźny wzrost w sektorze budownictwa, wpływają na coraz wyższy popyt na urządzenia i systemy HVAC na obrzymim i chłonnym rynku Rosji. Organizatorzy targów Aqua-Therm Moskwa 2013 dostrzegli rosnące z roku na rok zainteresowanie branżą HVAC i w najbliższej edycji poszerzają ofertę wydarzeń skierownych dla tego sektora.

Co się stanie, gdy globalna temperatura podniesie się o 4°C?

"Turn Down the Heat: Why a 4°C Warmer World Must be Avoided" to raport przygotowany dla Banku Światowego (World Bank) przez Poczdamski Instytutu Badań nad Klimatem (PIK). Z raportu wynika, że jeśli nie zmienimy sposobu gospodarowania i nie podejmiemy odpowiednich i zdecydowanych działań, temperatura ziemska do końca tego stulecia podniesie się o 4°C, co wywoła szereg katastrofalnych zjawisk pogodowych, w tym ekstremalne fale upałów i powodzie.

29 stycznia to pierwszy dzień Budma 2013?

Od 29 stycznia przez kolejne 4 dni Poznań stanie się areną prezentacji inteligentnych systemów projektowania, oszczędnych i niskoenergetycznych technologii, innowacyjnych materiałów oraz sterowania i zarządzaniu budynkiem najnowszej generacji.