Czy wiesz, że...

Znane marki promują naturalne czynniki chłodnicze?

Coca-Cola, PepsiCo, Unilever, McDonald i Red Bull są zdania, że naturalne czynniki chłodnicze są lepszym rozwiązaniem dla urządzeń chłodzących takich jak zamrażarki, chłodziarki i automaty z napojami. Przedsiębiorstwa te stopniowo wycofują urządzenia na HFC.

Wietnam otrzymał dotację na wycofywanie HCFC?

W listopadzie 2012 roku Bank Światowy (World Bank) zatwierdził 9.760.000 dolarów US dotacji z Funduszu Wielostronnego w sprawie wykonania Protokołu Montrealskiego i wspierania wysiłków Wietnamu w celu wycofywania wodorochlorofluorowęglowodorów (HCFC) - substancji zubożających warstwę ozonową - między 1 stycznia 2013 r. a 1 stycznia 2015 r.

Uponor wynalazł kosze geotermalne?

Eksperci energetyczni uważają powierzchnie geotermalne za jedną z głównych technologii rozwojowych w dziedzinie energii odnawialnej.

Daikin przejął Goodman?

Daikin kupił Goodman, głównego gracza HVAC w sektorze budownictwa mieszkaniowego w USA, za łączną wartość 3,7 miliarda dolarów. Zakup ten znacznie rozszerza geograficzny zasięg Daikin i poprawi jej zyskowność.

Wydano rocznik branżowy HVACR 2013?

Na niemieckim rynku pojawiła się dziewiąta edycja rocznika usług budowlanych, poświęcona wentylacji, klimatyzacji i chłodnictwu: TGA Jahrbuch 2013.  

GREE jest liderem branżowym w Chinach?

GREE № 1 w 2012. Zysk netto Gree Electric Appliances Inc w 2012 osiągnął 1,19 miliardów dolarów, co stanowi 40,88% wyższy zysk od wyniku przewidywanego.