Urządzenia Panasonic R32 Floor Console i klimatyzatory kasetonowe MU2 / PU2 90×90 wykorzystują technologię oczyszczania powietrza nanoe X. Panasonic zapewnia, że ulepszona technologia nanocząsteczek to lepsze oczyszczanie powietrza poprzez kontrolowanie alergenów, bakterii i wirusów, nie tylko w domach, ale także w środowiskach komercyjnych. 

Panasonic nanoe ™ X jest 10 razy silniejsze niż nanoe ™ poprzedniej generacji. Działa poprzez generowanie rodników hydroksylowych (OH) w celu uzyskania zdrowszego powietrza. Poprawiona została skuteczność usuwania wirusów / bakterii dzięki większej produkcji OH, która może teraz generować 4 800 miliardów na sekundę. OH utlenia substancje chemiczne i bakterie w atmosferze, skutecznie usuwając je z powietrza, dzięki czemu bezpieczniej jest oddychać. Urządzenia z nanoe X nadają się do wielu zastosowań, w tym szpitali, szkół i hoteli. 

Technologia nanoe X może pracować w trybie ogrzewania lub chłodzenia. Usuwa pyłki, zanieczyszczenia, grzyby, a nawet dym papierosowy z powietrza. Ponadto redukuje nieprzyjemne zapachy w pomieszczeniu i zawiera wewnętrzny osuszacz, ograniczający rozprzestrzenianie się pleśni i bakterii.

Producent twierdzi, że technologia ta zostanie wprowadzona we wszystkich rozwiązaniach klimatyzacyjnych marki Panasonic w odpowiednim czasie.