Umieszczenie przedsiębiorstwa na liście 100 najbardziej innowacyjnych firm jest wielkim osiągnięciem. Innowacyjność, trwałość i energooszczędność to priorytety Daikin, czego dowodem jest ciągły rozwój innowacyjnych produktów i systemów Daikin. Systemy te efektywniej wykorzystują energię, uwalniają mniej CO2 I umożliwiająfirmie Daikin odpowiadać na nowe potrzeby rynku.

Firmy znajdujące się na liście “Innovation Premium” magazynu Forbes muszą posiadać 10 mld USD kapitału i minimum 2,5% tej kwoty przeznaczać na badania i rozwój.

W 2011 roku, Daikin Europe N.V. powołała EMEA Development Centre (EDC) w swojej siedzibie w Ostendzie, w Belgii. EDC odgrywa istotną rolę w rozwoju innowacyjnych, energooszczędnych alternatyw dla tradycyjnych rozwiązań grzewczych dla wszystkich możliwych warunków klimatycznych w Europie.

Daikin Industries Ltd jest liderem branży w systemach HVACR na świecie: dostarczając rozwiązań w zakresie ogrzewania i chłodzenia, wentylacji i klimatyzacji. Produkty obejmują energooszczędnych technologii pomp ciepła i systemów grzewczych na rynku mieszkaniowym, a także systemów chłodzenia i mroźnicze, agregaty chłodnicze i rozwiązań uzdatniania powietrza dla środowisk profesjonalnych i przemysłowych.

Na liście 100 innowacyjnych przedsiębiorstw Forbes'a 2013 znajdują się również inne firmy związane z branżą HVACR: Air Products & Chemicals, Johnson Controls i Praxair.