Filtr elektrostatyczny e-MOCarz to nowy produkt z serii filtrów antysmogowych dedykowanej do domowych systemów wentylacji mechanicznej. Filtr e-MOCarz zapewnia najwyższy stopień filtracji, bo aż 95%, pyłów ePM1 i ePM2.5, czyli głównego składnika smogu. Skutecznie oczyszcza zanieczyszczone powietrze czerpane z zewnątrz, nie podrażając znacznie eksploatacji całego sytemu (pobór prądy – TYLKO 9W, a sam filtr jest wielokrotnego użytku). Filtr elektrostatyczny dzięki swojej wyjątkowej konstrukcji jest wydajniejszym rozwiązaniem niż standardowe filtry z włókniny (np. HEPA), które dużo szybciej się zapychają, tym samym zmniejszając wydajność całe systemu. Dodatkowo, filtry HEPA w zależności od poziomu zanieczyszczenia należy wymieniać co najmniej co 3 miesiące, jeśli nie częściej, natomiast filtr e-MOCarz wystarczy umyć pod wodą.

Jak działa filtr elektrostatyczny?
Zabrudzone powietrze najpierw przechodzi przez filtr wstępny z siatki (która zatrzymuje większe frakcje), potem strumień przepływa przez sekcję jonizacyjną, gdzie cząstki zostają naładowane poprzez efekt „wyładowania koronowego”. Na końcu zanieczyszczone cząstki migrują w stronę aluminiowych, pionowo osadzonych płyt (elektrod), naprzemiennie naładowanych, i osadzają się na nich.

>>Więcej informacji technicznych KLIKNIJ

Korzyści:
• Wysoka skuteczność filtracji ePM1 i ePM2.5, czyli głównego składnika smogu wynosi aż 95%.
• Kompaktowa konstrukcja sprawia, że jest on dedykowany jest do domowych instalacji wentylacji mechanicznej, o wydajności do 720 m3/h.
• Na zamówienie dostępne dodatkowe moduły filtracyjne – moduł jonizujący (uzdatniania powietrze) oraz moduł z węglem aktywnym (do jeszcze dokładniejszego oczyszczania powietrza (m.in z zapachów).
• Większa wydajność i żywotność w porównaniu do tradycyjnych filtrów z włókniny. 
• Niskie opory, a tym samym niskie zużycie energii przez urządzenia wentylacyjne np. centralę. 
• Idealne uzupełnienie systemu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. 
• Filtr wielokrotnego użytku – wystarczy umyć pod wodą.
• Możliwy montaż ścienny lub podwieszany (listwy montażowe w komplecie)

 

Filtr elektrostatyczny e-MOCarz zostały zgłoszony przez ALNOR SYSTEY WENTYLACJI do konkursu Najciekawszy Produkt 2020.

E-MOCarza będzie można zobaczyć na stoisku nr 53 podczas targów Forum Wentylacja - Salon Klimatyzacja 3-4 marca 2020 w Warszawie. Głosy na produkty zgłoszone do konkursu oddają odwiedzający targi i seminaria. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się drugiego dnia Forum.