Zmiana lokalizacji wpłynęła na komfort zwiedzania, swobodę rozmów na stoiskach i poznawania ekspozycji. Nowa hala wymagała od zwiedzających przyzwyczajenia się do zmienionego rozkładu, choć dość zgodnie chwalono powrót do jednopoziomowej ekspozycji, co ułatwiało dotarcie do wybranych miejsc. Z takiego rozwiązania byli też zadowoleni wystawcy.

Na stoiskach wiosna i początek sezonu. Firmy klimatyzacyjne pokazywały nowe, często zaskakujące wzornictwem, rozwiązania. Większość postawiła w tym roku na stoiska "techniczne", wykorzystując możliwość swobodnego prezentowania swoich produktów. Wielu wystawców, specjalizujących się w dużych produktach (agregaty, większe centrale wentylacyjno-klimatyzacyjne) pokazywało swoje nowe rozwiązania chętniej niż w latach ubiegłych, kiedy to transport dużych urządzeń był utrudniony. Uwagę zwracała duża grupa wystawców zagranicznych - jak mówili, w ubiegłych latach odwiedzali Forum/Salon jako zwiedzający, co skłoniło ich do zaistnienia na imprezie z drugiej strony targowego stoiska.

Według zamierzenia organizatorów - zgodnie z sugestiami wystawców i gości - wiodącymi produktami targów były małe centrale wentylacyjne i rekuperatory. Stanowiły temat tegorocznej Areny Technologii. Rozwiązania te zwracały uwagę przede wszystkim projektantów, w tym głównie młodych adeptów zawodu. Była to dla nich okazja, by porównać ofertę różnych producentów i przekonać się, jakimi parametrami najczęściej różnią się centrale.

Na słowa uznania zasługuje też ciekawy program seminariów - wybrane przez organizatora tematy sprawiły, że sale wypełniały się po brzegi.

Zapraszamy na drugi dzień Forum Wentylacja/Salon Klimatyzacja. Zwiedzanie proponujemy zacząć od krótkiego postoju na naszym stoisku numer 3 - można tu porozmawiać o swoich oczekiwaniach dotyczących informacji branżowej oraz, przed dalszym zwiedzaniem, pokrzepić się bułeczką.