Nowa tradycja biegowa w Bydgoszczy

459 biegaczy, 53 osoby biegnące z psami, 70 wolontariuszy (w tym większość to gimnazjaliści ze szkół w Dąbrowie Chełmińskiej i Unisławiu), blisko 1000 obserwatorów i kibiców, najlepszy czas 35 minut – to najkrótsze liczbowe podsumowanie II Biegu Instalatora Immergas - Bydgoszcz 2016. Wygląda na to, że ta (nie tylko branżowa) impreza biegowa znalazła swoje stałe miejsce w kalendarzach biegaczy i mieszkańców Bydgoszczy – ale nie tylko. W imprezie wzięli udział biegacze i kibice z Bydgoszczy, Torunia i okolic, a także z Gdańska, Gdyni, Gniezna, Elbląga, Ostrowa Wielkopolskiego, Poznania, Rumi, Rypina, Warszawy, Włocławka, Złotowa, a także z Anglii.

II Bieg Instalatora został wzbogacony także o imprezy towarzyszące: II Galopadę Braci Mniejszych (bieg z psami), warsztaty pływania na desce SUP (Stand Up Paddle), biegi z przeszkodami Terenowa Masakra. Zapewniono także strefę relaksu z leżakami Targów WOD-KAN.

 

O co chodziło?

Ideą Biegu Instalatora była od początku aktywizacja sportowa osób związanych zawodowo z branżą instalacji budowlanych oraz integracja tych, którzy już łączą zawód instalatora z pasją do biegania. Oczywiście, Bieg był otwarty także dla wszystkich, którzy chcieli zmierzyć się z 10-kilometrową trasą przełajową w bydgoskim Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek”.

- Założyliśmy, że wśród uczestników biegu będzie ok. ¼ instalatorów - zdradza pomysłodawczyni, organizatorka i koordynatorka Biegu, redaktor naczelna portalu HVACR.pl Aldona Rybka. - Udało się doskonale - „naszych” biegaczy było aż 30%.

W tegorocznej edycji, udział w kategoriach branżowych związanych z instalacjami budowlanymi kształtował się następująco:

kat. "instalator" 66 biegaczy oraz 9 biegaczek.

kat. "wod.-kan." 38 biegaczy oraz 6 biegaczek.

kat. "elektryk" 17 biegaczy oraz 2 biegaczki.

 

Czas start!

Podobnie jak w ubiegłym roku pobiegliśmy przełajowo, w dużej części po lesie, co z jednej strony stanowiło duże wyzwanie dla zawodników (miejscami piaszczysta nawierzchnia, podbiegi), ale z drugiej dawało cień i ułatwiało rozłożenie sił zawodnikom. Tym bardziej, że trawiasty finał nie należał do łatwych – majowy dzień w okolicach południa był gorący i słoneczny.

Na mecie na najlepszych w kategoriach indywidualnych: open, wiekowych, debiutantów oraz branżowych: instalator, wod.-kan. i elektryk czekały pamiątkowe puchary. Wszyscy otrzymali posiłek regeneracyjny i napoje oraz medal.

 - Biegiem po klucz... wspaniała impreza, świetna atmosfera, super biegacze, Organizator na Medal ;) - podsumowuje jeden z biegaczy.

„Klucz”, o którym mówi nasz zawodnik, to właśnie unikatowy, ciekawy medal (nie ma drugiego takiego!). To jeden z magnesów przyciągających zawodników. Zawodnikom podobają się koszulki techniczne, które stają się ozdobą ich biegowych kolekcji. Biegacze chwalą też doskonałą organizację i podkreślają, że na żadnej imprezie nie czuli się tak dopieszczeni.

 

Wyniki

Klasyfikacja GENERALNA MĘŻCZYZN

1. KRYSKE BARTOSZ Białe Błota 00:35:08

2. POLAŃSKI TOMASZ Bydgoszcz 00:35:49

3. MECHLIŃSKI BARTŁOMIEJ Toruń 00:36:13

Klasyfikacja GENERALNA KOBIET

1. SZENK MARTA Bydgoszcz 00:39:28

2. WOŹNIAKOWSKA AGATA Bydgoszcz 00:44:38

3. WUJEK MAGDALENA Bydgoszcz 00:45:27

Klasyfikacja Instalator (Mężczyźni)

1. POLANSKI TOMASZ CIEPŁOBUD Bydgoszcz 00:35:49

2. WOJCIECHOWSKI DAWID PROJPRZEM Osielsko 00:38:10

3. RADOWSKI CEZARY Bydgoszcz 00:39:41

Klasyfikacja Instalator (Kobiety)

1. DERING HANNA Bydgoszcz 00:48:24

2. SĄDEJ MAŁGORZATA INFRACORR TEAM Pruszcz Gdański 00:51:31

3. RZEPKA EWA FISZER Wielki Głęboczek 00:58:49

Klasyfikacja Instalator – DRUŻYNY

1. TRONIK

2. KLIMAT SOLEC

3. INFRACORR

Klasyfikacja Wod.-Kan. (Mężczyźni)

1. GÓRCZYŃSKI ZBIGNIEW MPWIK Włocławek 00:36:42

2. OLSZEWSKI ADAM Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Lipnie Nowy Kobrzyniec 00:42:44

3. MICKIEWICZ JAN INŻBUD Grudziądz 00:43:47

Klasyfikacja Wod.-Kan. (Kobiety)

1. JURCZYK EWA HYDRO-VACUUM Grudziądz 00:48:54

2. GACKOWSKA BEATA MWIK BYDGOSZCZ Bydgoszcz 00:51:02

3. GONCERZ KATARZYNA MWIK BYDGOSZCZ Czeladź 00:58:16

Klasyfikacja Wod.-Kan. – DRUŻYNY

1. WODKAN Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji S.A.

2. HYDRO-VACUUM S.A.

3. Miejskie Wodociągi i Oczyszczalnia Sp. z o.o. Grudziądz

Klasyfikacja Elektryk (Mężczyźni)

1. SARNECKI MICHAŁ ATI SYSTEMY ELEKTRYCZNE Grudziądz 00:42:33

2. ROMANOWSKI MICHAŁ ATELBUD Bydgoszcz 00:44:19

3. LASKOWSKI DANIEL EL-MIX Bydgoszcz 00:48:27

Klasyfikacja Elektryk (Kobiety)

1. KUZIEMSKA ANNA ELEKTRO.INFO Skierniewice 01:04:59

2. GIL MAGDALENA KOPEL Konin 01:17:20

Klasyfikacja Elektryk – DRUŻYNY

1. ATI Systemy Elektroniczne

1. Hurtownia Instalacyjna KOPEL

Decyzją Sponsora kategorii „elektryk” - Hurtowni Elektrycznych KOPEL - oraz Organizatora przyznano dwa równorzędne miejsca I.

 

Pełne wyniki znajdziecie na stronie www.bieginstalatora.pl

 

Była atmosfera

Gdyby podsumować II Bieg Instalatora jednym zdaniem, to (według opinii samych  uczestników) był to sukces na miarę ubiegłorocznej (pierwszej) edycji, a wręcz – dzięki wyeliminowaniu niewielkich niedociągnięć z ubiegłego roku – jeszcze większy.

- Powiem krótko, RE-WE-LA-CJA! ;) Miejscówka fantastyczna, organizacja na najwyższym poziomie, trasa piękna, owsiane babeczki - super (proszę przepis), klimat mega – czytamy w jednym z rzeczywistych komentarzy uczestników.

Instalatorów zachęcała nie tylko piękna trasa w „najbardziej lekkoatletycznym mieście Polski” i świetna atmosfera imprezy, ale też oraz bogata pula nagród.

- Nasi biegacze cieszyli się zarówno bogatym pakietem startowym, jak i licznymi możliwościami zdobycia nagród w kilku kategoriach (open, wiekowa, instalatorska). Mieliśmy też wyróżnienia dodatkowe, takie jak dla Najszybszych Bydgoszczan czy dla Najmłodszej Biegaczki i losowanie nagród dla wszystkich uczestników Biegu. To w dużej mierze zasługa naszych partnerów i sponsorów, którym bardzo dziękuję zarówno za wspieranie aktywności fizycznej naszej branży, jak i udział w zawodach – podkreśla Aldona Rybka.

Obok sponsora tytularnego całego Biegu, firmy Immergas Polska, imprezę wsparły także Międzynarodowe Targi Poznańskie (kategoria „instalator”) oraz Hurtownie Elektryczne KO-PEL (kategoria „elektryk”).

- Nam było ogromnie miło móc uczestniczyć w tak wspaniałej imprezie - pod dowództwem Pani Aldony Rybki i sztabu przecudownych ludzi – mówią przedstawiciele Hurtowni KOPEL.

Podobnie jak w ubiegłym roku,  Bieg był oficjalną imprezą towarzyszącą targów WOD-KAN, a ich organizator, Izba Gospodarcza "Wodociągi Polskie” w Bydgoszczy jest Partnerem Głównym zawodów. Reprezentująca Izbę Prezes Fundacji Ochrony Zasobów Wodnych dokonała uroczystego otwarcia zawodów.

Bieg wspierają też patronatem honorowym władze miasta i regionu: Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Prezydent Bydgoszcz, Starosta Powiatu Bydgoskiego, Województwo Kujawsko-Pomorskie. Na mecie puchary i trofea wręczał pan Romuald Dragan reprezentujący Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Natomiast za wsparcie Patronatami Medialnymi dziękujemy naszym przyjaciołom z magazynów i portali: BydgoscyBiegacze.pl, Chłodnictwo&Klimatyzacja, Empress Motion, Elektro.info, InstalReporter, MaratonyPolskie.pl, MetropoliaBydgoska.pl, Polskie Radio PiK, PortalKomunalny.pl, Poza Bydgoszcz, Poza Toruń, Radio Eska, Rynek Instalacyjny, Systemy Instalacyjne, TVP Bydgoszcz, Tylko Toruń, woda-scieki.com, Wodociągi-Kanalizacja.

 

Fotoreportaże i film

Oto oficjalny film z zawodów:

 

Fotorepotaże:

1. Anita Krysztofiak Fotografia https://www.facebook.com/AnitaKrysztofiakFotografia/photos/?tab=album&album_id=1563395027287491

2. FB/BiegInstalatora https://www.facebook.com/738989309525705/photos/?tab=album&album_id=1018387304919236

3. Gazeta Wyborcza http://bydgoszcz.wyborcza.pl/bydgoszcz/5,35590,20038946.html?i=0

Zdjęcia z II Galopady Braci Mniejszych​ w Gazecie Pomorskiej http://www.pomorska.pl/wiadomosci/bydgoszcz/g/galopada-braci-mniejszych-biegaczom-towarzyszyly-zwierzaki-zdjecia-wideo,9967262,18382538/

i z SUPowania podczas II Biegu Instalatora https://www.facebook.com/SUPBydgoszcz/photos/?tab=album&album_id=486750814851411

 

Wyniki:

Bieg główny 10 km http://wyniki.b4sport.pl/ii-bieg-instalatora-immergas/e217.html

II Galopada Braci Mniejszych 5 km http://wyniki.b4sport.pl/ii-galopada-braci-mniejszych/e221.html

 

Strona www: www.bieginstalatora.pl

Strona na FB: www.facebook.com/BiegInstalatora