Na początku roku o umowie akwizycji zawartej między Johnson Controls a Hitachi pisała większość mediów branżowych, w tym HVAC.pl. Johnson Controls nabył 60% udziałów własności w nowej spółce (ok. 2,8 mld dolarów rocznie). Hitachi Appliances zachowuje pozostałe 40% udziałów spółki.

1 października oficjalnie rozpoczęła się działalność pod nowym szyldem. Celem jest zapewnienie klientom na świecie pełnej gamy produktów klimatyzacyjnych - systemów VRF, urządzeń klimatyzacyjnych do domów i mieszkań, agregatów chłodniczych o dużej wydajności i sprężarek śrubowych oraz systemów automatyki budynkowej HVAC  Johnson Controls.

Na czele Zarządu Johnson Controls-Hitachi Air Conditioning stoją Franz Czerwinka - Dyrektor Generalny oraz Shinichi Iizuka - Prezes i Dyrektor Operacyjny. Franz Cerwinka jest od ponad 20 lat związazny z Johnson Controls, zaś Shinichi Iizuka związany jest z Hitachi od ponad 35 lat, od 2013 roku zarządzając działem związanym z klimatyzacją.

- Całą swoją karierę wiążę z Hitachi i wiem, że połączenie z Johnson Controls będzie motorem napędowym, aby wyprzedzić konkurencję - mówi Shinichi Iizuka.- Zarówno Hitachi, jak i Johnson Controls wypracowały własny sukces na rynkach międzynarodowych, natomiast innowacyjność będzie podstawą sukcesu join venture dla obu firm.

Źródło, fot.: Johnson Controls-Hitachi Air Conditioning