Bruksela, 3 grudnia 2020 r. — Firma Trane®, wiodący światowy dostawca rozwiązań i usług dotyczących zapewniania komfortu, oraz marka Trane Technologies, ogłosiła dziś najnowszy produkt z portfolio XStream™ chłodzonych wodą agregatów chłodniczych i pomp ciepła typu woda-woda. Nowe, bardzo wydajne agregaty chłodnicze i pompy ciepła XStream™ RTWF XSE umożliwiają klientom instalację jednego systemu spełniającego sezonowe potrzeby związane z chłodzenie i ogrzewaniem ich nieruchomości przez cały rok bez ograniczania możliwości żadnej z tych funkcji.

Nowe agregaty RTWF XSE dostępne w wariantach od 400 do 1320 kW są wyposażone w sprężarkę śrubową o płynnej regulacji z systemem Variable Vi firmy Trane, która zapewnia wiodącą na rynku wydajność sezonowego chłodzenia oraz wysokie temperatury ogrzewania w ramach jednego systemu. Model XStream™ RTWF XSE może osiągnąć współczynnik wydajności energii (SEER) dla chłodzenia do 8,91, do 36 procent powyżej wartości progowej Ecodesign 2021, a także możliwości ogrzewania do 68 stopni Celsjusza.

W celu dodatkowego zwiększenia elastyczności operacji klientów model XStream™ RTWF XSE cechuje kompaktowa konstrukcja oraz ograniczona powierzchnia robocza urządzenia. Właściciele budynków mogą teraz zastąpić starsze i mniej wydajne urządzenia zyskując wyższą wydajności grzewczą i chłodniczą bez obaw dotyczących zajmowanej przestrzeni.

Erik van Oossanen, menedżer oferty w Trane Europe: Wydajność grzewcza i chłodnicza to zagadnienie, o którym myśli każdy właściciel budynku. Często korzystają oni z pomp ciepła typu woda-woda, aby spełnić wymagania dotyczące chłodzenia i ogrzewania w zależności od pory roku. Firma Trane podnosi poprzeczkę innowacyjności, wysłuchując swoich klientów oraz ich potrzeb. Dzięki wprowadzeniu naszej technologii sprężarek z płynną regulacją obrotów ( variable Vi) wraz z modelem RTWF XSE nasi klienci uzyskują teraz wysoką sezonową wydajność chłodniczą i grzewczą wysoce wydajnej pompy ciepła — wszystko to zapewnia pojedynczy agregat, co nie było możliwe nigdy wcześniej.

Nowe agregaty Trane XStream™ RTWF XSE posiadają następujące funkcje główne:
• Połączenie wysokiego współczynnika SEER do 8,91 (s,c = 353%) przekraczającego wartości progowe Ecodesign Tier 2 , które wejdą w życie w styczniu 2021 r. o nawet 36 procent oraz wysokiego poziomu możliwości grzewczych, zapewniające dostawę gorącej wody o temp. 68°C, spełniając potrzeby sezonowe budynku dotyczące zarówno chłodzenia, jak i ogrzewania.
• Sprężarka śrubowa firmy Trane o zmiennym wskaźniku objętości (VVi) ze stałym silnikiem magnetycznym, zmienną prędkości i wbudowanym tłumikiem.
• Kompaktowa konstrukcja i mniejsza rama pasują do najtrudniejszych lokalizacji instalacyjnych budynków, umożliwiając wymianę starszych i mniej wydajnych agregatów w obrębie tej samej przestrzeni roboczej.

Rozwiązanie XStream™ RTWF XSE marki Trane wpisuje się w zobowiązanie firmy Trane Technologies do tego, że do roku 2030 zmniejszy zużycie węgla swoich klientów o jedną gigatonę, czyli równoważnik rocznej łącznej emisji Włoch, Francji i Wielkiej Brytanii.