ELFOEnergy LARGE2 (WSAN-XEE / WSAT-XEE) to nowe agregaty zewnętrzne CLIVET o mocach od 97,4 kW do 237 kW charakteryzujące się wysoką klasą sprawności i energooszczędności A wg klasyfikacji Eurovent.

Nowa seria ma na celu zastąpić instalacje z R22 w hotelach, w budynkach mieszkalnych i użyteczności publicznej, itp. oraz przyczynić się do znacznego zmniejszenia zużycia energii. Oprócz wysokiej efektywności energetycznej, agregaty ELFOEnergy LARGE2 charakteryzują się elastycznością zastosowań, niskimi kosztami eksploatacji przez cały rok, a także na inwestycje początkowe.

Wysoka sprawność energetyczna


Sprawność tej serii jest efektem połączenia najlepszych technologii CLIVET:
• zastosowania dwóch równoległych sprężarkek scroll, co maksymalizuje wydajność w pracy przy częściowym obciążeniu, zapewniając redukcję kosztów dzięki oszczędności energii;
• optymalizacji powierzchni wymiennika;
• zastosowaniu elektronicznego zaworu termostatycznego, który umożliwia szybkie dostosowanie się i dokładne dopasowanie do rzeczywistego obciążenia;
• zastosowaniu nowych wentylatorów ECOBREEZE wkorzystujących optymalnie aerodynamikę łopatek, co pozwoliło na 10% redukcję zużycia energii, a także redukcję emisji dźwięku o 6dB w porównaniu do tradycyjnych wentylatorów.


Elastyczność


ELFOEnergy LARGE2 doskonale integruje się z różnymi rodzajami odbiorników, w tym klimakonwektorów, central wentylacyjnych i belek chłodzących.
Użytkownik może uzyskać różne temperatury wg nastaw oraz opcjonalnie skorzystać z szerokiej gamy akcesoriów i konfiguracji, takich jak zintegrowane rozwiązania pompowe, od najprostszych i najbardziej ekonomicznych z pojedynczą lub podwójną pompą do najbardziej zaawansowanych technologicznie, czyli Hydropack. W urządzeniach zastosowano:

- sterowniki SIEMENS nowej generacji

- monitor faz służący do kontroli obecności i kolejności faz, do wykrywania nieprawidłowych napięć i automatycznych restartów

- wyświetlacz na urządzeniu, który dostarcza informację o poborze energii

- funkcję ECOSHARE.


Zalety do kwadratu

ELFOEnergy Large2 to zmodyfikowana seria urzadzeń ELFOEnergy Large, wyróżniająca się zastosowaniem dwóch sprężarkek typu scroll w systemie modułowym.
Wysoka sprawność całkowita i niezawodność konstrukcji zapewniają podwójne oszczędności: zarówno w eksploatacji, jak i w kosztach utrzymania.
ELFOEnergy Large2 może służyć do chłodzenia jak i ogrzewania i chłodzenia, ponieważ występuje w dwóch rodzajach:

- WSAT-XEE 352-802 do chłodzenia
- WSAN-XEE 352-802 do chłodzenia i grzania (pompa ciepła).

Ponadto istnieją dwie wersje wykonania agregatu: PREMIUM i EXCELLENCE.

ELFOEnergy LARGE2 WSAN-XEE WSAT-XEE

WSAT-XEE 352 - 802 - agregat wody lodowej (chłodzenie)
WSAN-XEE 352 - 802 - pompa ciepła powietrze-woda (chłodzenie i grzanie)


Więcej informacji technicznych - w załączonych plikach pdf.