Samsung proponuje nową linię produktową coraz popularniejszych pomp ciepła typu powietrze/woda. Nowy typoszereg, EHS (Eco Heating System) stawia na zmniejszenie zużycia energii elektrycznej przy zachowaniu odpowiedniego komfortu - m.in. wszystkie agregaty zewnętrzne mają klasę energetyczną A++.

Praca całoroczna.
Nowe rozwiązania charakteryzują się najwyższymi wartościami sezonowego współczynnika efektywności energetycznej (SCOP). Poprawiono przede wszystkim zachowanie systemu przy niskiej temperaturze zewnętrznej, tak by urządzenia mogły pracować także w trudniejszych warunkach klimatycznych w czasie mroźnej zimy:

  • nowe modele gwarantują zachowanie 90% nominalnej wydajności grzewczej przy temperaturze -10oC;
  • urządzenia zaprojektowane są do pracy nawet do -25oC!

Agregat zewnętrzny pompy ciepła EHS w wersji SPLIT. Fot. Samsung

Samowystarczalność.
Zakres temperaturowy wody zasilającej instalację grzewczą sięga 55oC i odpowiada dzisiejszym układom nisko- i średniotemperaturowym. Często możliwe jest zastosowanie rozwiązania bez pomocniczego źródła ciepła.

Przyjazna obsługa.
Dodatkową funkcjonalnością Samsung EHS jest możliwość kontrolowania systemu za pośrednictwem aplikacji na smartfona, umożliwiając zarządzanie ogrzewaniem z dowolnego miejsca.

Panel sterowania pompy ciepła EHS. Fot. Samsung

 

Dopasowanie rozwiązań do potrzeb.
Linia produktowa pomp ciepła Samsung EHS 2017 składa się z trzech typów urządzeń: monoblok, split oraz TDM+

EHS Mono to seria pomp ciepła powietrze/woda zintegrowanych w jednostce zewnętrznej, a dzięki temu hermetycznych, bez konieczności wykonywania połączeń chłodniczych. Dostępne nominalne moce grzewcze obejmują zakres 5-16 kW i dostępne są w wersji jedno- lub trójfazowej. Charakterystyczną cechą monobloków Samsung jest zastosowanie dedykowanego, uniwersalnego modułu sterującego, który gwarantuje prostotę i elastycznośc montażu.

Monoblokowa pompa ciepła EHS. Fot. Samsung

System EHS Split składa się z agregatu zewnętrznego i modułu hydraulicznego, zainstalowanego wewnątrz budynku. Odległość między nimi może wynosić nawet 50 m - daje to duże możliwości instalacji i eliminuje odczucie hałasu pracującej sprężarki. Typoszereg składa się z 10 zestawów, o nominalnych mocach grzewczych 4,4-16 kW, w wersjach jedno- i trójfazowych. Układ zapewnia zasilenie instalacji c.o. oraz przygotowanie c.w.u. Możliwe jest również chłodzenie latem, na przykład przy użyciu klimakonwektorów. Wbudowany w moduł hydrauliczny sterownik zapewnia łatwą, intuicyjną kontrolę systemu grzewczego. Moduły hydrauliczne wyposażone są również w grzałki elektryczne o mocach od 4 do 6 kW, które mogą pełnić funkcję pomocniczą przy niskiej temperaturze zewnętrznej.

Moduł hydrauliczny pompy ciepła EHS (w wersji SPLIT lub TDM+). Fot. Samsung

 

Unikalna technologia Samsung to seria urządzeń TDM+ („Time Division Multi” +). Zapewnia ona centralne ogrzewanie, przygotowanie ciepłej wody użytkowej oraz chłodzenie standardowymi jednostkami wewnętrznymi typu powietrze/powietrze przy pomocy jednego agregatu zewnętrznego. Jedno urządzenie gwarantuje komfort termiczny przez cały rok, zapewniając przy ty, 50% oszczędności miejsca i kosztów instalacji w porównaniu do oddzielnie funkcjonujących układów grzewczego i klimatyzacyjnego. Zestaw podstawowy składa się z jednostki zewnętrznej i modułu hydraulicznego. Dodatkowo możliwe jest dołączenie do 7 jednostek wewnętrznych typu powietrze/powietrze. Mogą to być jednostki ścienne, kanałowe lub konsole. Łącznie typoszereg składa się z 8 agregatów (moce grzewcze od 4,4 do 16 kW), 4 modułów hydraulicznych oraz 15 jednostek wewnętrznych klimatyzacyjnych.

 

Przykłady jednostek wewnętrznych pomp ciepła EHS: konsola, ścienna, kanałowa. Fot. Samsung

Technologia TDM gwarantuje najszybsze osiągniącie zadanej temperatury po uruchomieniu ogrzewania. Polega ona na współpracy dwóch układów (powietrze/woda oraz powietrze/powietrze), co pozwala na doprowadzenie do temperatury komfortu już po czasie 5-20 minut od momentu włączenia. Przy tradycyjnej instalacji wodnej proces ten może trwać nawet klika godzin. Dodając do tego technologię Smart-Wifi użytkownik otrzymuje możliwość szybkiego, zdalnego sterowania temperaturą w swoim mieszkaniu używając do tego jednej aplikacji, niezależnie od pory roku.

 

Więcej informacji, m.in. karty katalogowe i rysunki techniczne poszczególnych jednostek,

dostępnych jest w Katalogu EHS 2017.

 

W trwającym sezonie grzewczym firma Samsung przygotowała atrakcyjne promocje na pompy ciepła EHS, skierowane do firm instalacyjnych. Szczegółowe informacje dostępne są u Autoryzowanych Dystrybutorów.