Doradca techniczno-handlowy HVACR

Województwo:
wielkopolskie
Miasto:
Poznań
Rodzaj pracy:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Umowa o pracę
Nr referencyjny:
GRUPA SYSTHERM

Jesteśmy stale rozwijającą się firmą z ponad 30-letnim doświadczeniem i ugruntowaną pozycją na rynku klimatyzacji i chłodnictwa. Naszym największym kapitałem są ludzie, na co dzień pracujący w Centrali oraz Oddziałach Terenowych. Inwestujemy w rozwój naszych pracowników, umożliwiając im realizację własnej ścieżki kariery. Wierzymy, że osobiste sukcesy członków zespołu idą w parze ze wzrostem wartości całej organizacji.

Obecnie poszukujemy pracownika na stanowisko:

do dwóch oddziałów w Polsce.

2 wakaty:

Jeden w Oddziale w Koszalinie

Drugi w Oddziale w Katowicach

Główne zadania

  • Kompleksowa obsługa klientów na powierzonym terenie tzn. doradztwo techniczne i prezentacje produktowe, oferowanie rozwiązań dostosowanych do wymagań klienta oraz opieka posprzedażowa.
  • Dbanie o rozwój swojego regionu poprzez pozyskiwanie nowych klientów oraz rozszerzanie asortymentu u istniejących klientów.
  • Stały monitoring rynku branżowego.
  • Przygotowywanie ofert handlowych, negocjowanie warunków
  •  Realizacja postawionych planów sprzedażowych
  • Udział w wyjazdach służbowych: spotkania z Klientami, targi branżowe, wizyty w centrali.
  • Bieżąca obsługa oddziału w tym przyjmowanie i wydawanie towaru.

Kogo dokładnie szukamy?

  • Osób z doświadczeniem handlowym – mile widziane w branży technicznej
  • Osób komunikatywnych, które chcą być doradcami dla Klientów –potrafiących rozwiązać problemy klientów dzięki zastosowaniu naszego produktu lub łańcucha produktów, umiejących doradzić i dobrać odpowiednie rozwiązanie.
  • Osób, które lubią pracę z ludźmi i są dobrze zorganizowane - teren pracy to placówka oddziału, ale także wizyty u Klientów oraz współpraca z  firmami instalacyjnymi, generalnymi wykonawcami oraz biurami projektowymi w regionie, dlatego oczekujemy doskonałej organizacji czasu pracy i planowania oraz uprawnień do prowadzenia samochodu (czynne prawo jazdy kat. B).
  • Osób, które mają poczucie, że branża techniczna to jest właśnie ich branża, wynikające z wcześniejszego doświadczenia w tym segmencie rynku albo np. z własnych zainteresowań.
  • Osób ambitnych, chętnych do podejmowania wysiłku, nie zniechęcających się po pierwszych nieudanych próbach. Osób, którym nie brakuje pomysłów, samodzielnie poszukujących nowych rozwiązań, nastawionych na ciągły rozwój i naukę. Osób, które łatwo współpracują z innymi ludźmi, potrafią komunikować się słownie, unikając zbędnych informacji i stosując odpowiednie formy wypowiedzi.

Mile widziane:

  • Znajomość branży HVACR
  • znajomość programu Symfonia Handel
  • znajomość języka obcego

Co zyskuję rozpoczynając pracę w Systherm?

  • stabilne zatrudnienie w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku na podstawie umowy o pracę na pełny etat, przy stałych godzinach pracy
  • Pakiet benefitów: opieka medyczna dla Ciebie oraz możliwość dokupienia dla osób bliskich, karnet sportowy (zakup karnetu w atrakcyjnej cenie), ubezpieczenie grupowe, zakupy pracownicze po preferencyjnych cenach oraz imprezy integracyjne.
  • Narzędzia pracy, także do celów prywatnych (komputer, smartfon ).
  • Pracę z aktywnym wsparciem Menedżerów Produktów i Kierowników działów handlowych
  • Atrakcyjne wynagrodzenie zasadnicze i premie uzależnione od osiąganych wyników
  • Możliwość podnoszenia kwalifikacji zawodowych

Organizacja procesu wdrożenia doradcy techniczno - handlowego w Grupie Systherm?

  1. Cykl szkoleń / spotkań w Centrali, następnie tygodniowa wizyta w jednym z prężnie działających oddziałów firmy, w którym zapoznasz się ze specyfiką pracy w Oddziale.

W następnej kolejności  wdrożenie przez Kierownika regionu (bezpośredniego przełożonego) w oddziale, który będzie docelowym miejscem pracy, po którym obejmiesz swój rejon pracy będziesz mógł wdrażać pozyskaną wiedzę.

Podczas całego procesu wdrożenia możesz liczyć na pomoc swojego przełożonego oraz doświadczonych kolegów.

W Grupie stawiamy na rozwój pracowników i podnoszenie ich kompetencji, a realizujemy je poprzez Indywidualne planowanie kariery.

 Organizacja procesu sprzedaży

Doradca techniczno - handlowy odpowiada za cały proces sprzedaży od pozyskania klienta, poprzez spotkania, dobór i prezentację produktów, negocjacje, sprzedaż, wprowadzenie zamówienia do systemu i opiekę posprzedażową. Praca z klientem oparta jest o bieżącą obsługę, systematyczne wizyty i doradztwo.

 Budowa działu handlowego

Na czele  działu handlowego stoją:

Dyrektor ds. Handlu i Rozwoju, odpowiadający za tworzenie i spójność strategii sprzedażowej oraz procesów handlowych spółek należących do grupy, a także rozwój przedsiębiorstwa w wymiarze strukturalnym i ofertowym.

Dyrektor Regionalny ds. Wsparcia Operacyjnego  odpowiadający za administrację oddziału, organizację spotkań wewnątrzfirmowych oraz integracyjno-produktowych dla klientów oddziałów. Działania promocyjne w oddziałach. Bieżące sprawy oddziałów.

Następnie działy handlowe działające w centrali oraz w oddziałach, zarządzane są przez Kierowników. Łącznie mamy 10 takich zespołów. Działy handlowe wspierane jest przez kolegów i koleżanki w centrali.

łącznie zatrudniamy ponad 120 pracowników, dla których raz w roku odbywają się spotkania integracyjne, dodatkowo w działach handlowych odbywają się spotkania szkoleniowe, produktowe, podsumowujące określone okresy sprzedaży, wyjazdy integracyjne z Klientami i inne.

Do komunikacji wewnętrznej i wymiany informacji między pracownikami, służy sieć wewnętrzna Intranet.

Osoby zainteresowane prosimy o wysyłanie cv z klauzulą ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych.

Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi osobami.

Informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych: https://www.systherm.pl/polityka-prywatnosci/

Pliki do pobrania:
pobierz plik
Data publikacji: 2022-01-25
Data zakończenia: 2022-02-21

Powiązane działy

Ogrzewnictwo, Wentylacja, Klimatyzacja, Chłodnictwo