Kalkulator ten został opracowany przez prof. Livio Mazzarella i grupę zadaniową REHVA COVID-19 dla specjalistów posiadających przynajmniej minimalną wiedzę na temat wentylacji i dystrybucji powietrza.

Narzędzie jest dostępne do pobrania dla ekspertów, którzy przeczytali i zrozumieli powiązane wytyczne dotyczące COVID-19, a także podręcznik techniczny i podręcznik użytkownika dotyczące funkcji, ograniczeń i korzystania z narzędzia lub zapisali się na kurs REHVA COVID-19 .

Należy pamiętać, że narzędzie zostało opracowane przed wykryciem najnowszych, bardziej zaraźliwych wariantów SARS-CoV-2 (w Wielkiej Brytanii, RPA, Brazylii itp.), a jakiekolwiek późniejsze badania na ten temat nie były brane pod uwagę pod kątem jego rozwoju i aktualizacji. Dlatego jego zastosowanie i wyniki obliczeń należy interpretować z uwzględnieniem tego ograniczenia.

Aby pobrać kalkulator xls, należy wypełnić formularz na stronie https://www.rehva.eu/activities/covid-19-guidance/covid-19-multi-room-calculator i zaakceptować regulamin.