Samsung Electronics Ltd wprowadza do oferty nowy klimatyzator Samsung (AR09HSSFAWK), łączący efektywne chłodzenie, komfort i troskę o zdrowie z niezwykłą formą trójkąta nadaną jednostce wewnętrznej. Innowacyjne wzornictwo pozwala na zmieszczenie w kompaktowej obudowie większej powierzchni ssącej i powierzchni nawiewu oraz większych wirników wentylatorów.

- Badania i rozwój oraz wzornictwo odgrywają w tworzeniu naszych produktów kluczową rolę, gdyż skupiamy się na tym, by dzięki technologii codzienne życie naszych klientów było coraz lepsze – powiedział Pan BK Yoon, Dyrektor Działu Elektroniki Użytkowej w Samsung Electronics. - Jesteśmy szczególnie dumni z produktów przyszłościowych, realizujących jeszcze nie do końca uświadomione potrzeby klientów - takich jak nowy klimatyzator. Unikalne wzornictwo i parametry techniczne zapewnią użytkownikom wyjątkowy komfort, a bogactwo inteligentnych rozwiązań sprawia, że klimatyzator będzie spełniał najwyższe oczekiwania nie tylko dziś, ale jeszcze przez wiele lat. Oto definicja prawdziwej innowacji.

Nowy klimatyzator łączy innowację we wzornictwie z zaawansowanie w technologiach, dzięki czemu zapewnia optymalną wydajność chłodniczą. Całościowe podejście do tworzenia produktu zaowocowało zwiększoną efektywnością energetyczną i “inteligencją” urządzenia, dzięki czemu klimatyzacja jeszcze bardziej ułatwia i uprzyjemnia życie.

Wzornictwo, które zmienia przepływ
Dzięki innowacyjnej formie trójkąta, w nowym klimatyzatorze znacznie poprawiono parametry przepływu powietrza. Większa powierzchnia ssąca zwiększa pobór powietrza o 39%, zaś większa powierzchnia nawiewu zapewnia intensywny przepływ powietrza. Dodatkowo, większy wirnik wentylatora wewnętrznego pozwala na zwiększenie zasięgu do 14 metrów.

 

Technologia Smart Inverter

Smart Inverter to sterowanie pracą sprężarki, dzięki któremu osiągnięcie ustawiona temperatura osiągana jest o 25% szybciej niż w przypadku rozwiązań tradycyjnych.

Kiedy w pomieszczeniu już panuje oczekiwana temperatura, klimatyzator automatycznie przełącza się na jej utrzymywanie, wykorzystując pośredni przepływ powietrza, minimalną prędkość wentylatora i funkcję osuszania.

 

Efektywność energetyczna dzięki ustawianiu wydajności
Efektywność energetyczna urządzeń w dużej mierze decyduje o ich zakupie. Sterowanie wydajnością chłodniczą nowego klimatyzatora umożliwia wybranie odpowiedniego trybu pracy, zależnie od tego, czy w pomieszczeniu jest jedna osoba, czy tłum ludzi. Takie nowoczesne podejście, stosowane wyłącznie przez Samsung, nie tylko zwiększa efektywność energetyczną, ale i  i zmniejsza negatywny wpływ na środowisko.

  • Tryb „full” doskonale sprawdzi się dla pomieszczenia pełnego ludzi lub latem, gdy panuje najwyższa temperatura.
  • Tryb jednego użytkownika przeznaczony jest dla sytuacji, gdy nie trzeba chłodzić dużych powierzchni, gdy w pomieszczeniu jest tylko jedna lub niewiele osób lub gdy temperatura jest niższa.

Dzięki stosowaniu tych dwóch trybów zużycie energii jest niższe niż w konwencjonalnych systemach klimatyzacji domowej.

 

Jakość powietrza dla całej rodziny
Nowy klimatyzator wyposażony jest w unikatowe rozwiązanie Samsunga Virus Doctor, zapewniające bezpieczeństwo i komfort całej rodziny dzięki innowacyjnej technologii oczyszczania powietrza, która neutralizuje szkodliwe zanieczyszczenia znajdujące się w powietrzu, m.in. bakterie, których nie usuwa proces zwykłej filtracji.

Virus Doctor otrzymał liczne wyróżnienia (np. amerykańską nagrodę targową AHR Expo Innovation Award w 2010 roku w kategorii jakość powietrza wewnętrznego), a skuteczność jego działania potwierdzają instytucje badawcze w wielu krajach.

W nowym klimatyzatorze z rozwiązaniem Virus Doctor współdziała Easy Filter - filtr, którego prosta konserwacja pozwala na oszczędność czasu i nakładu pracy użytkownika. Easy Filter można wyjąć jednym ruchem i łatwo oczyścić, co odróżnia go od rozwiązań tradycyjnych, w których utrzymanie czystości filtrów jest często pracochłonne. Easy Filer usuwa też unoszące się w powietrzu wirusy, pleśń i inne alergeny, co znacznie poprawia jakość powietrza wewnętrznego.

 

Stylowy, elegancki, inteligentny
Wykończenie obudowy nowego klimatyzatora wykonane jest w stylistyce Crystal Gloss (kryształowa powłoka), znanej m.in. z pralek Eco Bubble, dzięki której urządzenia nabiera szyku i pasuje do każdego wystroju wnętrza, zapewniając jednocześnie trwałość na wiele lat.
Jeszcze większą wygodę zapewnia sterowanie przez Wi-Fi. Dzięki tmu użytkownik może włączać i wyłączać system, ustawiać temperaturę i wybierać tryby pracy, będąc zarówno w domu, jak i poza nim.
Korzystając z dedykowanej aplikacji na smartfony, można chłodzić pomieszczenie zdalnie czy po prostu wyłączyć klimatyzator jednym ruchem, wychodząc z domu. Klimatyzator ma też funkcję informowania o czasie pracy i zużyciu energii elektrycznej, przypomina czyszczeniu filtra, a nawet zapamiętuje ulubione ustawienia robocze.
Dodatkowo, nowy klimatyzator Samsunga jest łatwy w instalacji i konserwacji - można automatycznie sprawdzać przepływ i ilość czynnika chłodniczego, upewniając się, że nie dochodzi do jego wycieków. Po instalacji, urządzenie sprawdza warunki panujące wewnątrz pomieszczenia i na zewnątrz, aby chronić użytkowników przed wszelkimi niebezpiecznymi substancjami.
System zaprojektowano tak, by był bezpieczny i żywotny. W przypadku jakiejkolwiek awarii czy błędu, system komunikuje się przez Wi-Fi, podając informację o błędzie i odpowiedni numer telefonu do serwisu. To oznacza jeszcze większy komfort i spokój użytkowników, którzy nie muszą już zajmować się rozwiązywaniem ewentualnych problemów.

 

Więcej: Katalog RAC 2014 Samsung