Technologia

Pompy ciepła LG w technologii AWHP

Pojawienie się na rynku ogrzewnictwa pomp ciepła, czyli zupełnie nowej technologii, która jest postrzegana jako kolejny krok w dziedzinie rozwoju energii odnawialnej, spowodowało odejście od stosowania takich surowców jak ropa czy gaz.

Poprawna instalacja wentylacji z odzyskiem ciepła

Decydując się na wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła w naszym domu, popularnie zwaną rekuperacją, warto mieć wiedzę, jakie istotne elementy wpływają na poprawną pracę całego systemu.

Systemy RVF Rotenso - przegląd oferty

Zainteresowanie systemami VRF oraz ich montażem jest w Polsce coraz popularniejsze - dział systemów klimatyzacji THERMOSILESIA widzi to w codziennej pracy. Dlatego postanowił przybliżyć systemy dostępne w ofercie.

Nawietrzaki ścienne - systematyka i zastosowanie

Podstawowym zadaniem nawietrzaków (potocznie nawiewników) ściennych, jest dostarczenie - wraz z filtracją - odpowiedniej ilości powietrza przez ścianę zewnętrzną budynku bezpośrednio do pomieszczenia.

Zalety RVF Rotenso w porównaniu z systemem multi split

Wielu inwestorów indywidualnych czy komercyjnych zastanawia się nad wyborem, czy zdecydować się na instalację typu multi split czy wybrać system RVF. Oba rozwiązania różnią się od siebie, oba mają swoje wady i zalety.

Wentylator łazienkowy - prawidłowy dobór. Praktyczny poradnik

Jak dobrać wentylator łazienkowy? Na co zwracać uwagę? Jakie są kluczowe cechy i parametry tych urządzeń i jak Dostępne rozwiązania. Na te pytania odpowiada nasz ekspert - Katarzyna Zaforymska, kierownik marki HAVACO w firmie Ventia Sp. z o.o.

Wydajne systemy klimatyzacji Rotenso dla restauracji i hoteli

Podstawową funkcją obiektów HoReCa jest zapewnienie komfortu przebywającym w nich gościom. Jedynie zadowolony z pobytu w hotelu, czy odpowiednio o obsłużony w restauracji klient jest w stanie ponownie skorzystać z oferowanych przez lokal usług.

Higiena urządzeń klimatyzacyjnych

Regularne i skuteczne przeprowadzanie czynności myjąco-dezynfekujących urządzenia odpowiadającego za chłodzenie, grzanie oraz poprawę jakości powietrza w pomieszczeniu ma ogromne znaczenie dla jego prawidłowego i zgodnego z przeznaczeniem działania.

Właściwa wentylacja hali basenowej

Zasady projektowania i doboru systemów wentylacji basenowych na przykładzie urządzeń marki Dantherm omawia Paweł Bocian, Kierownik marki DANTHERM, Ventia Sp. z o.o.

Kurtyny powietrzne - fakty i mity

Robert Rabiński - kierownik marki Stavoklima w firmie Ventia - wskazuje kilka zagadnień istotnych przy prawidłowym doborze kurtyny powietrznej do konkretnego rozwiązania.