CLIMATIZACIÓN 2013


Climatizacion 2013 – największe targi branży HVACR w Hiszpanii, odbędą się na terenie wystawienniczym w Madrycie w dniach od 26 lutego do 1 marca br. Wystawa będzie czynna w godzinach od 10 do 20.

Razem z towarzyszącymi wystawie wydarzeniami: TAC Workshop, FOROCLIMA i Innovation Gallery jednocześnie z Climatizacion odbędą się na terenach targowych Feria de Madrid Międzynarodowe Targi Energetyki i Ochrony Środowiska GENERA.

Czternasta edycja Climatizacion zaprezentuje najnowsze osiągnięcia produktowe i technologiczne branży grzewczej, chłodniczej, klimatyzacyjnej i wentylacyjnej oraz produkty i systemy do kontroli klimatu. Targi, organizowane przez IFEMA i sponsorowane przez Air Conditioning Equipment Manufacturers Association (AFEC), od dawna są uważane za jedno z najważniejszych międzynarodowych wydarzeń branżowych.

Kolejna edycja Climatizacion zgromadzi szeroką gamę firm oraz tworzy platformę promocji i rozpowszechniania informacji na temat czołowych produktów i usług, jak również aktualnych trendów.  Ostatnia edycja zgromadziła 1.172 firmy (w tym 560 z Hiszpanii), a targi zwiedziało 47.997 specjalistów z 80 krajów.

W programie towarzyszącym wystawie Climatizacion po raz pierwszy pojawi się Singular Applications Hal czyli specjalnie wydzielona przestrzeń, miejsce, w którym profesjonaliści mogą dzielić się doświadczeniami i know-how, a także promować najlepsze praktyki w zakresie projektowania i instalacji. Singular Hall Applications będzie prezentować rzeczywiste przypadki pracy systemów do kontroli klimatu i sposoby rozwiązywania różnych problemów przez inżynierów. Programem SAH zainteresowani będą inżynierowie, technolodzy i inni specjaliści branżowi, a także studenci ostatnich lat, którzy zainteresowani są rozszerzeniem wiedzy praktycznej.

Po raz drugi odbędzie się TAC workshop (Applied Air-Conditioning Techniques Workshop) - organizowane przez Asefosam warsztaty praktyczne połączone ze szkoleniami. Podczas warsztatów TAC odbędą się demonstracje różnych technik instalacyjnych zapewniających właściwe funkcjonowanie urządzeń i systemów. Celem TAC workshop jest promowanie dobrych praktyk instalacyjnych.

Podczas każdej edycji Climatizacion odbywa się forum FOROCLIMA - konferencja techniczna, podczas której eksperci, firmy i inne instytucje branży HVACR mają możliwość spotkania się w celu omówienia najważniejszych trendów i tendencji w tym sektorze.

Temat badań i rozwoju (R&D) prezentowany przez producentów HVACR ponownie stanie się centrum uwagi w szóstej edycji Galerii Innowacji, zapewniając skuteczne narzędzie do promowania innowacji technologicznych.

Kolejną nowością na targach będzie reprezentacja Turcji jako kraju - specjalnego gościa targowego. Inicjatywa ta jest organizowana we współpracy z tureckim stowarzyszeniem Turkish Exporters Association OAIB (Orta Anadolu Ihracatcilar Birligi) i będzie obejmować zespół firm i specjalistów branżowych z Turcji. Climatizacion oferuje w ten sposób zwiedzającym możliwość zapoznania się z rynkiem tureckim rokującym duży potencjał wzrostu i z prezentacją nowości wysoko wykwalifikowanych tureckich firm, które działają na rynku eksportowym.

Climatizacion w tym roku odbędzie się równocześnie z GENERA -Międzynarodowymi Targami Energetyki i Ochrony Środowiska, które trwać będą od 26 do 28 lutego 2013.

CLIMATIZACION 2013
Międzynarodowe Targi Klimatyzacji, Ogrzewnictwa, Wentylacji i Chłodnictwa

Termin: 26.02.2013 – 01.03.2013 r.
Godziny otwarcia: 10:00 do 20:00
Miejsce: Feria de Madrid
Edycja: Czternasta
Częstotliwość : Co 2 lata
Organizator: IFEMA


Tematyka - Klimatyzacja
- Systemy zarządzania budynkiem, regulacji i kontroli
- Chłodnictwo
- Komponenty
- Ogrzewanie i przygotowanie c.o.
- Rurociągi i zawory
- Pompy
- Narzędzia, urządzenia i aplikacje dla instalacji
- Wentylacja

Zwiedzający  - Architekci i geodeci
- Projektanci wnętrz
- Handlowcy i Dystrybutorzy
- Budowlańcy
- Inżynierowie i Konsultanci
- Instalatorzy
- Technicy
- Konserwatorzy
- Hurtownicy
- Producenci

Promotor:  AFEC - Air Conditioning Equipment Manufacturers Association

We współpracy z: 

 • ACTECIR - Catalan Association of Technology, Energy, Air Conditioning and Refrigeration
 • AEDICI - Spanish Association of Building Services Consulting Engineers
 • AMASCAL – Spanish Association of Drainage, Heating, Plumbing, Gas, Air-Conditioning and related Wholesalers
 • AEFYT - Asociación de Empresas de Frío y sus Tecnologías
 • APIRAC- Portuguese Association of Refrigeration and Air conditioning Industry
 • ASETUB – Spanish Association of Manufacturers of Plastic Pipes and Fittings
 • ASIMCCAF –  Association of Installation and Maintenance Companies for the  Autonomous Region of Madrid
 • ATECYR – Spanish Technical Association of Air Conditioning and Refrigeration
 • CNI – Spanish Confederation of Installation and Maintenance Companies
 • CONAIF – Spanish Nacional Confederation of Associations for Plumbing, Gas, Heating, HVAC, FIRE Protection, Electricity and related Companies
 • FEGECA – Association of Spanish Manufacturers of Hot Water and Heating Generators and Equipment
Organizator:
IFEMA
Miasto:
Madryt
Adres:
Avenida Almanaque 37
Start:
2013-02-26
Koniec:
2013-03-01