EUSEW 2013


Europejski Tydzień Zrównoważonej Energii 2013

European Union Sustainable Energy Week powstał z inicjatywy Komisji Europejskiej. Pierwszy EUSEW odbył się w 2006 roku, a co roku w wydarzeniu uczestniczą setki organizacji i osób w kilkudziesięciu krajach współorganizując swoje wydarzenia w ramach „Dnia energii” (ang. Energy Day) oraz prowadząc działania służące promocji efektywności energetycznej i odnawialnych źródeł energii na poziomie lokalnym, regionalnym i krajowym. Połączone wysiłki działań pomagają Europie osiągnąć cele energetyczne.

W ramach tegorocznej, ósmej edycji EUSEW 2013, który odbędzie się od 24 do 28 czerwca 2013 r., działania takie jak warsztaty, wystawy, seminaria i konferencje będą uruchamiane na całym świecie, nie tylko w Europie. Dla przykładu - w Kielcach 27 czerwca br. odbędzie się bezpłatne seminarium pt. "Oznaczenie CE - europejskie i krajowe przepisy dla wyrobów budowlanych obowiązujące po 1 lipca 2013 roku”

Organizacja "Dni energii" w różnych miastach Europy mobilizuje obywateli i podnosi ich świadomość w kwestiach zrównoważonej energii. W tym roku została uruchomiona nowa funkcja na portalu EUSEW, umożliwiając miastom-sygnatariuszom uczestniczącym w wydarzeniu bezpośrednio zarządzać rejestracją uczestników. Energy Day może przybierać różne kształty, jak wystawy, konkursy i pokazy promujące zrównoważoną energię i odnawialne źródła energii. Biorąc udział jako oficjalny organizator w kampanii EUSEW oznacza to możliwość promocji, dostęp do internetowej platformy, pojawienie się w oficjalnym programie i korzystania z mediów o europejskim zasięgu. Sygnatariusz pragnący przedstawić wydarzenie w ramach kampanii powinien utworzyć konto na stronie EUSEW i wypełnić formularz rejestracyjny Energy Day.

Podczas Tygodnia Zrównoważonej Energii nastąpi również wręczenie europejskich nagród w dziedzinie zrównoważonej energii za najciekawsze i najbardziej innowacyjne projekty.

EUSEW 2013 na Facebooku: https://www.facebook.com/euenergyweek

Miasto:
Bruksela
Adres:
Bisschopsstraat 14
Start:
2013-06-24
Koniec:
2013-06-28