Idea budownictwa energooszczędnego


Oddział Ekozefir Rekuperatory w Poznaniu posiada duże doświadczenie w branży budownictwa energooszczednego. Niedawno zakończyli budowę swojego nowego biura przy ulicy św. Michała 24 w Poznaniu, gdzie zapraszają wszystkich chętnych do przyjrzenia się najnowszym technologiom oraz zdobycia wiedzy na temat wentylacji oraz energii cieplnej w budynkach energooszczędnych.

W związku z dotacjami na budownictwo energooszczędne, Ekozefir Poznań chce podzielić się swoją wiedzą z architektami organizując szkolenie, na którym uzyskają odpowiedź na pytania:

- Ile kosztuje zakup lub wyprodukowanie jednostki ciepła (główny koszt eksploatacyjny), gdy sama Dalkia tylko dla Poznania posiada 18 taryf? Jak to porównać z kosztem gazu ziemnego, płynnego, oleju, drewna, peletu, ekogroszku czy prądu?

- Jak z charakterystyki energetycznej lub świadectwa energetycznego wyciągnąć wnioski istotne dla inwestora przed wybudowaniem budynku?

- Czym różnic się rekuperacja od recyrkulacji i destratyfikacji?

- Jak spełnić od 2015 roku wymóg odnawialnych źródeł energii w każdym domu? (zmiany w prawie budowlanym – 13% energii z OZE)

- Kto może to zaprojektować w sposób umożliwiający pozyskanie dotacji?

Informacje:

Termin: 28.05.2013 i 29.05.2013, godz. 17

Miejsce: ulica św. Michała 24 w Poznaniu

Wstęp: bezpłatny

Rejestracja: wymagana z uwagi na ograniczoną ilość miejsc

Zgłoszenia: poprzez formularz na stronie http://ekozefir.pl/szkolenie

Organizator: Oddział Ekozefir Poznań

 

Organizator:
Ekoklimax-Projekt / Ekozefir
Miasto:
Poznań
Adres:
Świętego Michała 24
Start:
2013-05-28
Koniec:
2013-05-28