PROCLIMATE 2015


Chłodnictwo i technologie komfortu cieplnego, tj. klimatyzacji i pomp ciepła, służą człowiekowi przez całe jego życie. Trudno wymienić wszystkie branże, dla których odpowiednie warunki (temperatura, wilgotnośœć) zapewniane przez te instalacje są kluczowe. Przetwórstwo spożywcze i handel, przemysł ciężki, służba zdrowia oraz przemysł medyczny i farmaceutyczny, przemysł chemiczny i kosmetyczny, produkcja elektroniki, centra danych i serwerownie, czy wreszcie takie obiekty jak nowoczesne biurowce, hotele i centra handlowe nie mogłyby funkcjonować bez skutecznych i wydajnych urządzeń chłodniczych i klimatyzacyjnych.

Branża ma ogromne znaczenie także w kontekśœcie ochrony klimatu i powstrzymania procesu niszczenia warstwy ozonowej, co w konsekwencji przekłada się na problem globalnego ocieplenia. Wystarczy wyobrazić sobie, że produkty wytwarzane przez branżę, w ciągu każdego roku generują ponad 40 procent zużycia energii w Europie (zarówno dla celów domowych, jak i przemysłowych), a zastosowane w produktach czynniki chłodnicze mają istotny wpływ na poziom emisji gazów cieplarnianych.

Podczas Kongresu porozmawiamy o kluczowych dla całej polskiej branży aktach legislacyjnych, wyzwaniach jakie czekają nas w kolejnych latach, a także o nowoczesnej technologii, która już dziśœ na stałe zagośœciła w naszych zakładach.

Jak będzie się zmieniać branża w kolejnych latach? Czy na pewno jesteśœmy przygotowani na te zmiany? Co zrobić, aby polskie firmy stały się jeszcze bardziej konkurencyjne wobec zachodnich? Czy mamy szansę, aby stać się branżowym liderem Europy?

Szczegóły na www.proclimate.pl

Organizator:
Krajowe Forum chłodnictwa + EPEE
Miasto:
Warszawa
Adres:
ul. Złota 48/54
Start:
2015-03-04
Koniec:
2015-03-04