Morgan Freeman urodził się w 1937 roku w Memphis w stanie Tennessee. W roku 2019 kończy 82 lata. Freeman wystąpił w hitach takich jak Skazani na Shawshank Redemption, Epidemia, Siedem, Dzień zagłady, Suma wszytskich strachów, Bruce Wszechmogący czy Dziadek do Orzechów i cztery królestwa.

13 maja 2006 roku Freeman otrzymał honorowy tytuł doctor honoris causa na Delta State University, a w 2010 roku to samo wyróżnienie przyznał mu Brown University. Aktor jest również, od 1997 roku, posiadaczem doktoratu honoris causa w Rhodes College.

W styczniu 2019 roku pojawił się na izraelskich billboardach i ekranach telewizyjnych promujących klimatyzatory Tadiran. 56-sekundowa reklama humorystycznie łączy Freemana ze jego rolą jako Boga w filmie Bruce Wszechmogący i jako narratora w filmach National Geographic The Story of God.

 

Firma klimatyzacyjna Tadiran była wcześniej własnością amerykańskiego producenta Carrier, zanim została sprzedana do izraelskiego dystrybutora artykułów AGD Crystal Consumer Products w 2009 roku.