Bosch und Siemens Hausgeräte GmbH (BSH), poprzez spółkę zależną BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o., w listopadzie 2012 roku wezwała do sprzedaży 100 proc. akcji Zelmera oferując po 40 zł za akcję. Fundusz Enterprise Investors, który jest w posiadaniu ponad 48% akcji Zelmer, w grudniu 2012 odpowiedział pozytywnie na wezwanie BSH, oferując cały pakiet swoich akcji.

Przyjmowanie zapisów na akcje Zelmera potrwa od 4 grudnia 2012 r. do 11 lutego 2013 r. Przewidywany dzień transakcji nabycia akcji na GPW to 14 lutego 2013 r., a przewidywany dzień rozliczenia transakcji nabycia akcji przez KDPW to 19 lutego 2013 r.

Czytaj więcej: w informacji prasowej BSH

"BSH jest zadowolony z perspektywy nabycia Zelmer. To przejęcie wzmocni obecność BSH w Europie Środkowej i krajach Europy Wschodniej. Marka Zelmer cieszy się dużą rozpoznawalnością w segmencie małych urządzeń domowych i ma przyspieszyć rozwój tego segmentu BHS" - powiedział dr Ralf Fuchs, wiceprezes Global Produkty Consumer Product Division, BSH Group.

BSH w komunikatach potwierdza, że zachowana zostanie marka Zelmer oraz zatrudnienie rzeszowskiego przedsiębiorstwa. Nowy właścicel planuje inwestycje w produkcję i działania R&D marki Zelmer. Zelmer nadal będzie specjalizował się w produkcji drobnego sprzętu gospodarstwa domowego.

Kursy akcji Zelmer. Źródło: stooq.pl

Kurs akcji Zelmer. Źródło: stooq.pl

Zobacz: Historia Spółki Zelmer

Zelmer jest liderem na rynku AGD w Polsce. Udział Zelmera w Polsce stanowi 22%, a w całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej 7%. W styczniu 2005 - jeden z lepszych debiutów na GPW w ostatnich latach z 36,4% wzrostu ceny akcji w dniu otwarcia. www.zelmer.pl
BSH - lider wśród europejskich producentów AGD - powstał w 1967 roku jako joint venture firm Robert Boschi Siemens. BSH posiada 42 fabryki i prowadzi działalność w 49 krajach świata, zatrudniając ponad 45 tys. osób. Roczne obroty koncernu wyniosły w 2011 roku 9,7 mld dolarów. BSH w segmencie małego AGD ma obecnie pozycję 3 po Zelmerze i Philipsie. www.bsh-group.de

 

Dodano 29.01.2013: Oficjalna informacja prasowa Zelmer