Nagroda Chillventa AWARD została przyznana w 2016 roku przez NürnbergMesse GmbH we współpracy z wydawnictwem Bauverlag oraz jego magazynami branżowymi "KKA Kälte Klima Aktuell" oraz "Tab - Das Fachmedium der TGA-Branche". Nagroda Chillventa AWARD docenia osiągnięcia zespołów eksperckich (projektantów / planistów, inżynierów systemowych, klientów / operatorów), którzy zrealizowali projekt oparty na wzorowej współpracy wykraczającej poza standardy techniczne i zachwycający pod względem funkcjonalności, zużycia energii i technicznych innowacje.

Nagroda Chillventa AWARD zostanie przyznana wyróżniajaąym się projektom przez zespoły ekspertów w czterech kategoriach urządzeń: chłodniczych, przemysłowych chłodniczych, klimatyzacyjnych i wentylacyjnych oraz pomp ciepła podczas targów Chillventa w Norymberdze w dniach 16-18 października 2018 r.

Nagrody zostaną wręczone 18 października podczas oficjalnej ceremonii w ramach Chillventa. Zgodnie z mottem "Chillventa Connecting Experts", jury weźmie szczególny nacisk na docenienie interakcji między wszystkimi interesariuszami projektu, od opisu stanowiska, projektu i budowy po eksploatację i instalację. 

Chillventa (www.chillventa.de) jest dziś największą międzynarodową wystawą poświęconą chłodnictwu, w tym sektorom klimatyzacji, wentylacji i pomp ciepla.