Wysoka jakość w relacji do konkurencyjnej ceny jest wyznacznikiem zasługującym na uwagę rodzimych odbiorców.
Ma to kluczowe znaczenie, biorąc pod uwagę fakt, że produkty AIWA konkurują w standardowym przedziale cenowym reprezentując swoją jakością normę segmentu Premium.
Ponadpokoleniowy wizerunek marki buduje zaufanie do produktu, doskonała reputacja poparta miarą ceny i jakości, a także designu pomogła firmie zdobyć znaczące udziały w rynku na całym świecie. Po 11 latach nieobecności w Europie i 15 latach nieobecności w Polsce mamy możliwość ponownie skorzystać z innowacyjnych produktów oferowanych w rozsądnej cenie.

Klika słów o historii marki AIWA lidera na rynku elektroniki przełomu wieku

Historia marki sięga lat 50 ubiegłego wieku firma Aiwa, była marką znaną na całym świecie z produkcji wysokiej jakości sprzętu audio, tj. głośniki, boomboxy, systemy stereo. W latach 60 Aiwa zasłynęła z faktu, że jako pierwsza na świecie wyprodukowała magnetofon z opcją nagrywania po cenach dostępnych dla przeciętnego użytkownika. Przez cały okres działalności specjalnością marki były wieże stereo, które zdobyły popularność na całym świecie w tym także w Polsce. Wielu entuzjastów marki AIWA opisując urządzenia tej firmy ujmuje to w paru słowach: świetna jakość, doskonałe funkcję, innowacyjność, niedościgniony design.
Dalszy rozwój marki to lata 1961 - 2003 wtedy to spółka była notowana na giełdzie w Tokio. Początek lat 2000 przyniósł znaczną zmianę w koncepcji rozwoju biznesu marki z uwagi na to, że została w całości kupiona przez koncern Sony, produkty firmy były sprzedawane do 2006 r.; po tym czasie firma Sony zdecydowała o zamknięciu spółki.
Korporacja Aiwa podczas swojej działalności odniosła wiele sukcesów, wprowadzając na rynek sprzęt najwyższej jakości, zawsze w konkurencyjnej cenie. Wyznacznikiem siły marki jest jej dynamiczny powrót w 2017 r. Licencje na produkcję urządzeń marki Aiwa uzyskała Japońska spółka Towada Audio z siedzibą w Tokio i tym samym marka AIWA powróciła na rynek AUDIO, TV, AGD i dodatkowo na HVAC. Japońska korporacja Aiwa produkuje obecnie elektronikę użytkową, telewizory, sprzęt audio, klimatyzatory, pralki, lodówki oraz wiele innych produktów życia codziennego zaznaczając coraz bardziej dobitnie swoją obecność na rynku konkurując skutecznie z takimi firmami jak Panasonic czy Hitachi.

 

Linia Produktów

Obecnie na rynku polskim pojawiły się produkty AIWA z kategorii HVAC charakteryzujące się innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi oraz nowoczesnym designem.

W tej kategorii marka prezentuje szeroki wybór klimatyzatorów oraz pomp ciepła, które poprzez swoją nowoczesną funkcjonalność zapewniają użytkownikowi optymalną temperaturę powietrza o każdej porze dnia i nocy. Uzyskiwanie czystego powietrza, dzięki inteligentnym filtrom, energooszczędność, cichej pracy oraz szeregu dodatkowych funkcji sprawiają, że systemy klimatyzacji AIWA SAKURA I MUSUKARI są porządanym, modnym i funkcjonalnym urządzeniem w każdym domu lub miejscu pracy. Aiwa oferuje nowoczesne, plasujące się w czołówce przyjazne środowisku systemy klimatyzacji dostosowane do indywidualnych potrzeb.
Klimatyzatory AIWA charakteryzują się nowoczesnym i eleganckim wyglądem, wysoką jakością wykonania, bardzo cichą pracą tj. 19 dB, wbudowanymi modułami Wi-Fi pozwalającymi na sterowanie za pomocą smartfona z dowolnego miejsca z dostępem do internetu oraz inteligentnym nawiewem powietrza 3D sterowanym pilotem lub smartfonem.
Należy zaznaczyć, że nowoczesne klimatyzatory marki AIWA nie tylko chłodzą i grzeją powietrze w pomieszczeniu, ale również posiadają funkcję osuszania i oczyszczania powietrza. W zależności od modelu zastosowano filtry z jonami srebra, filtry węglowe oraz jonizator. Zasadniczą składową jonizatora powietrza jest aktywny elektrostatyczny filtr. Jonizator, wytwarzając jony ujemne i wchodząc w reakcję z zanieczyszczeniami, odseparowuje nieczystości na powierzchni filtra. W ten sposób można pozbyć się z pomieszczenia zarazków, wirusów, bakterii, grzybów, pleśni, pyłków i innych szkodliwych alergenów, zapewniając przyjemny klimat w mieszkaniu.
Wersja urządzenia AIWA MUSUKARI zamontowana w systemie Multisplt szybko schładza lub ogrzewa wiele pomieszczeń do żądanej temperatury. Urządzenie skuteczne wykorzystuje efekt Coandy, tj. możliwość kierowania strumieniem chłodnego powietrza na sufit, a ciepłego wzdłuż podłogi w kontrolowany sposób. Zapobiega to m.in. nieprzyjemnym przeciągom.
Jednostki zewnętrzne oferowane są w zakresach mocy od 3,5 kW oraz 5 kW w trybie chłodzenia oraz od 3,94 kW do 5,6 w trybie grzania. Warto dodatkowo zaznaczyć bardzo szeroki zakres wydajności od 0,9 kW do nawet 4,2 kW w trybie chłodzenia i 0,9 – 6,5 kW w trybie grzania. Urządzenia wyróżnia najwyższa klasa efektywności energetycznej A+++ zarówno w trybie grzania, jak i chłodzenia oraz zintegrowana technologia WLAN (Wi-Fi), która umożliwia zdalne sterowanie urządzeniem za pomocą aplikacji SmartHome.

 

AIWA SAKURA – model dostępny w wersji o mocy 3,5 KW przy 10 letniej gwarancji

 

 

 

AIWA MUSUKARI – model dostępny w wersji 3,5 KW, 5 KW oraz Multisplit przy 10 letniej gwarancji
Pompy ciepła AIWA zostały stworzone przy zastosowaniu nowoczesnej technologii w celu dostarczenia klientowi rozsądnych korzyści takich jak energooszczędność, wygoda, czy prostota obsługi. Urządzenia Aiwa wyznaczają standardy ogrzewania przyszłości podążając w kierunku nowych trendów na rynku grzewczym na świecie. Obecnie pompy ciepła uznawane są za jedne z najbezpieczniejszych źródeł ogrzewania, sam montaż urządzenia jest szybki i kosztowo zbliżony do tradycyjnych systemów grzewczych takich jak ogrzewanie opałem czy gazem płynnym. Dużo niższe koszty eksploatacji w porównaniu z tradycyjnymi systemami grzewczymi wpływają na rozwój popularności tych nowoczesnych źródeł energii. Ekonomiczność korzystania z pomp ciepła przy wsparciu produkcji energii instalacją PV jest niezaprzeczalna i zdecydowanie wpłynie na zmianę koncepcji podejścia do ogrzewania w ujęciu mikro i makro skali.
Marka Aiwa proponuje wiele rozwiązań dostosowanych do potrzeb swoich użytkowników, ten japoński producent w swojej ofercie posiada przede wszystkim pompy powietrze - woda, które są rozwiązaniem znacznie prostszym w koncepcji montażu jak również zdecydowanie tańszym niż gruntowe pompy ciepła.

 

Aiwa proponuje

Niskotemperaturowe pompy ciepła - Monoblok – pompy ciepła w technologii monoblok stanowią kompletne urządzenie grzewcze w koncepcji „wszystko w jednym‘’ w jednym module umieszczone są wszystkie niezbędne komponenty urządzenia co tworzy jednolity hermetycznie zamknięty system. Urządzenie pracuje w oparciu o nowoczesny i ekologiczny czynnik chłodniczy R32, który powoduje doskonałą wydajność przy niskiej temperaturze otoczenia (100%; -7°C) oraz również szeroki zakres działania (temperatura zewnętrzna: -25~35°C, strona wodna: 15~65°C).
W całym zakresie mocy oferowanych produktów od 8 do 16kW urządzenia są teraz dostępne w wersji 1i 3-fazowej.

Niskotemperaturowe pompa ciepła – Split - składające się z jednostki zewnętrznej połączonej instalacją freonową (gazowa) z jednostką wewnętrzną, tego typu rozwiązanie jest lepszym rozwiązaniem dla obiektów charakteryzujących się większą odległością pomiędzy jednostką zewnętrzną a wewnętrzną. Nowa seria urządzeń AIWA typu Split charakteryzuje się kompaktowym wyglądem, wysoką funkcjonalnością oraz łatwą obsługą umożliwiającą wkomponowanie i dopasowanie urządzenia do każdej przestrzeni montażowej.

Pompy ciepła Monoblok i Split dodatkowo posiadają inteligentny wbudowany moduł wi-fi umożliwiający zdalne sterowanie urządzeniem za pomocą tabletu czy telefonu komórkowego.
Energooszczędność urządzeń klasa A+++, A++ wpływa na niskie koszty eksploatacji a zarazem na wysoką sprawność tworząc tym samym bez emisyjne źródło ciepła, co zdecydowanie wpływa na redukcję CO2 w środowisku naturalnym.


Najważniejsze cechy pomp ciepła Aiwa to:
• 6 lat pełnej gwarancji na urządzenia japońskiej marki
• wysoka wydajność – pompa odzyskuje z otoczenia do 75% energii
• wysoka wydajność grzewcza przy temperaturze zewnętrznej do (do -25°C)
• wyposażenie w inwerter umożliwiające dopasowanie optymalnej mocy grzewczej
• regulator parametrów : temperatura zasilania, charakterystyka cieplna, temperatura wnętrza
• dowolna konfiguracja urządzenia dająca możliwość zamontowania w budynkach mieszkalnych czy też w przemysłowych
• przeznaczenie urządzeń do centralnego ogrzewania oraz do przygotowania ciepłej wody użytkowej
• możliwość łączenia pomp ciepła w systemie inteligentnej sieci
• możliwość sterowania z poziomu aplikacji internetowej
• kompaktowy, nowoczesny design zewnętrzny
• niski poziom akustyczny dający komfort pracy urządzenia
• automatyczny system odmrażania, który zwiększa niezawodność działania.