Czy wiesz, że...

Fujitsu VFR ma swój salon na Manhattanie

Fujitsu General otworzył salon i centrum szkoleniowe poświęcone swoim systemom Airstage VRF w samym sercu tętniącego życiem Manhattanu.

Emerson sprzedaje część Network Power inwestorom

2 sierpnia 2016 roku amerykański zarząd firmy Emerson ogłosił sprzedaż oddziału Network Power grupie inwestorów (w tym Platinum Equity). Wartość transakcji wynosi 4 mld dol, a jej zamknięcie planowane jest na 31 grudnia 2016 r.

Johnson Controls znajduje sposób na efektywność zamiennika R134a

Johnson Controls już w styczniu prezentował chillery marki York pracujące na zamienniku R134 a - R513A. Teraz firma uzasadnia swój wybór i przedstawia wyniki testów - porównanie parametrów urządzenia przy pracy dla różnych alternatyw dla R134a.

Zaczyna się wzrost cen czynników chłodniczych o wysokim GWP

Jeden z producentów czynników chłodniczych, Mexichem, podniósł cenę czynników o wysokim GWP nawet o 15%. Decyzja wynika z konieczności ograniczenia ilości ton równoważnych CO2 wprowadzanych na rynek (zgodnie z aktualnym prawem europejskim).

Drony pomagają w badaniach instalacji

Drony, czyli samoloty bezzałogowe, stają się istotnym narzędziem w wielu branżach. Chętnie stosowane przez zarządców nieruchomości, mogą pomóc także w kwestiach związanych z zarządzaniem instalacjami w budynku.

Daimler zastosuje R1234yf i nie rezygnuje z dwutlenku węgla

Jak podaje Agencja Reutera, Daimler "ugiął się pod presją" i zastosuje w swoich samochodach systemy klimatyzacyjne na R1234yf, przed czym wzbraniał się przez kilka lat. Koncern deklaruje zastosowanie "specjalnych środków bezpieczeństwa".

Dzieje się na rynku R32 - w Japonii, ale w Europie też

Czy przyszłość chłodnictwa będzie należała do czynników syntetycznych o niskim GWP? Sądząc po rosnącej popularności R32 i zaangażowaniu firm w popularyzację tego rozwiązania - niewykluczone.