Czy wiesz, że...

Firma Emerson zmieni nazwę na Copeland

Firma Emerson Climate Technologies ma zmienić nazwę na Copeland po sfinalizowaniu przejęcia większościowego pakietu udziałów w firmie przez firmę private equity Blackstone.

Daikin osiągnął rekordową sprzedaż pomp ciepła

Silny popyt na pompy ciepła w Europie pomógł firmie Daikin Europe NV osiągnąć rekordową sprzedaż w wysokości 5,2 mld euro w roku do 31 marca, co stanowi wzrost o 20% w stosunku do roku ubiegłego.

Pierwsza zielona centrala Gold

Firma Swegon ppokazała pierwszą „zieloną” centralę Gold Gold na targach ISH 2023 we Frankfurcie.

Ziehl-Abegg rozpoczyna budowę nowej fabryki w USA 

Niemiecki producent wentylatorów i napędów, Ziehl-Abegg, rozpoczął budowę nowego zakładu produkcyjnego o wartości 100 milionów dolarów i powierzchni 46 500 m2 w Winston-Salem w Północnej Karolinie.

Grupa Klima-Thermw 2022 z rekordowym wzrostem sprzedaży

Rok 2022 Grupa Klima-Therm zamknęła dynamiką sprzedaży przekraczającą 80 proc. Przychody w Polsce rok do roku uległy niemal podwojeniu. Firma znacząco zwiększyła również sprzedaż na kluczowych rynkach Europy oraz w Ameryce Północnej.

Beijer Ref w USA

Szwedzka hurtownia urządzeń chłodniczych i klimatyzacyjnych, Beijer Ref, zrobiła pierwszy krok na rynku północnoamerykańskim po wyrażeniu zgody na przejęcie Heritage Distribution Holdings za 1275 mln USD.