Plany, ogłoszone po raz pierwszy w listopadzie, dotyczące fabryki o wartości 100 mln USD obejmują również magazyn wysokiego składowania, nowoczesny budynek administracyjny oraz innowacyjne centrum rozwoju z laboratorium.

Jest to największa pojedyncza inwestycja firmy Ziehl-Abegg w jednym miejscu w 113-letniej historii firmy i jest wynikiem silnego wzrostu liczby energooszczędnych wentylatorów na rynkach Meksyku, Kanady i Stanów Zjednoczonych.

Rozwój w Ameryce Północnej umożliwił istniejącemu zakładowi w pobliskim Greensboro coraz szybsze tempo ekspansji od czasu jego powstania w 2004 roku. W ciągu ostatnich 8 lat liczba pracowników wzrosła już z 40 do 230, a przewiduje się, że do 2030 roku będzie ich 800 osób pracujących dla firmy Ziehl-Abegg w USA.

Nowy budynek ma być gotowy do użytku w 2024 roku. Istniejący zakład produkcyjny zostanie następnie przeniesiony w nowe miejsce w 2025 roku.

Według dyrektora operacyjnego Joachima Leya zakład produkcyjny będzie charakteryzował się wysokim stopniem integracji pionowej. „Dzięki systemowi całkowicie samodzielnej produkcji, począwszy od silników, będziemy mogli zaoferować naszym klientom wysoki stopień elastyczności i krótkie terminy dostaw” – powiedział.