Nowa instalacja, która rozpocznie produkcję w maju, przewidziana jest na roczną produkcję 300 tys. pomp ciepła. Firma, która produkuje również pompy ciepła w Niemczech, Francji i Wielkiej Brytanii, podwoi w ten sposób swoje moce produkcyjne do grubo ponad pół miliona pomp ciepła rocznie.

Norbert Schiedeck, dyrektor generalny firmy z siedzibą w Remscheid, która jest jednym z wiodących europejskich producentów kotłów gazowych, powiedział: „Wraz z uruchomieniem nowej megafabryki przyspieszamy transformację Grupy Vaillant w wiodącego producenta pomp ciepła.

„Firma przyczynia się do pomyślnego kształtowania transformacji ciepłowniczej w Europie dzięki zwiększonym mocom produkcyjnym i osiągnięciu unijnego celu dziesięciu milionów nowo zainstalowanych pomp ciepła do 2027 roku” – dodał.

Grupa Vaillant koncentruje się na technologii pomp ciepła od 2016 roku. Uwzględniając obecnie realizowane projekty, inwestycje firmy w rozwój działalności związanej z pompami ciepła wynoszą prawie 1 mld euro.

Zwiększono moce produkcyjne w centrali firmy w Remscheid oraz zakładach produkcyjnych we Francji, Wielkiej Brytanii i na Słowacji. W tym samym okresie firma znacząco zwiększyła również zasoby badawczo-rozwojowe oraz poszerzyła portfolio produktowe w segmencie pomp ciepła. Dodatkowa inwestycja w wysokości do kolejnego miliarda euro została zarezerwowana na dalszy rozwój w przyszłości.

Słowacka fabryka obejmuje również centrum szkoleniowe, centrum dla zwiedzających i centrum logistyczne. Nowy zakład produkcyjny jest certyfikowany zgodnie z najwyższym międzynarodowym standardem BREEAM dla zrównoważonego, przyjaznego dla środowiska budownictwa. Fabryka wykorzystuje energię elektryczną pochodzącą w 100% ze źródeł odnawialnych i jest ogrzewana pompami ciepła.