Czy wiesz, że... (Ogrzewnictwo)

Muzeum Panasonic ma 100 lat

Panasonic świętował setną rocznicę otwarcia Muzeum Panasonica w Kadoma City w Osace.

Daikin zgarnął 5 nagród iF Design

Urządzenia klimatyzacyjne, pompy ciepła i pilot Daikina zdobyły pięć nagród w tegorocznej edycji nagród IF Design.

Międzynarodowy Słownik Chłodnictwa IIR teraz dostępny online

Za pomocą tego narzędzia internetowego można znaleźć definicje terminów naukowych i technicznych (w języku angielskim i francuskim), a także określić terminy w wybranym języku i znaleźć odpowiednie tłumaczenia w 10 innych językach.

AHR Expo 2018 były rekordowe

Największe na świecie wydarzenie HVACR odnotowało rekordowe liczby wśród frekwencji odwiedzających oraz wystawców, powierzchni wystawienniczej i reprezentowanych krajów.

Koncern Owens Corning nabędzie Grupę Paroc

30 października br. amerykański koncern Owens Corning ogłosił podpisanie porozumienia w sprawie zakupu Grupy Paroc – jednego z wiodących, europejskich producentów energooszczędnych i ognioochronnych rozwiązań izolacyjnych z wełny kamiennej.

Drony pomagają w badaniach instalacji

Drony, czyli samoloty bezzałogowe, stają się istotnym narzędziem w wielu branżach. Chętnie stosowane przez zarządców nieruchomości, mogą pomóc także w kwestiach związanych z zarządzaniem instalacjami w budynku.

Dron zbada, czym pali się w piecach

Poszerza się zakres wykorzystania dronów w codziennym życiu. Specjalizująca się w komercjalizacji efektów badań naukowych firma Softblue wprowadza na rynek bezzałogowca, który zanalizuje skład dymu pod kątem spalanych w piecach substancji.