Prezes Ukraińskiego Stowarzyszenia Chłodniczego wezwał producentów i dystrybutorów urządzeń chłodniczych w całej Europie do zaprzestania dostarczania urządzeń i komponentów chłodniczych do Rosji i Białorusi.

W uderzającym przekazie wideo do europejskiego przemysłu chłodniczego, wysłanym za pośrednictwem włoskiego stowarzyszenia handlowego Associazione Italiana Tecnici del Freddo, Serhij Anashkin wezwał kolegów do bojkotu dostaw towarów do Rosji i Białorusi w celu wsparcia narodu ukraińskiego. Pan Anashkin pisał wcześniej listy otwarte do producentów, ale powiedział, że nadszedł czas, aby wyjść poza deklaracje i przejść do działania. Powiedział: „Nadszedł czas, aby połączyć siły w celu osłabienia gospodarek krajów-agresorów”.

Cały film można obejrzeć na https://www.youtube.com/watch?v=wTmeGmBeltY  

ATF działa również jako pośrednik dla każdego producenta, dystrybutora lub wykonawcy, który chce zaoferować praktyczną pomoc Ukrainie. Zainteresowane strony mogą wysłać e-mail na segreteria@associazioneatf.org. Przedmioty najbardziej poszukiwane to: generatory (1-5 kW, 10-20 kW), akumulatory lub power banki (30 000 mAh), środki transportu (samochody, furgonetki, autobusy), lekarstwa, apteczki (zwłaszcza na rany) oraz jedzenie i woda.