Czy wiesz, że... (Chłodnictwo)

Firma Emerson zmieni nazwę na Copeland

Firma Emerson Climate Technologies ma zmienić nazwę na Copeland po sfinalizowaniu przejęcia większościowego pakietu udziałów w firmie przez firmę private equity Blackstone.

Grupa Klima-Thermw 2022 z rekordowym wzrostem sprzedaży

Rok 2022 Grupa Klima-Therm zamknęła dynamiką sprzedaży przekraczającą 80 proc. Przychody w Polsce rok do roku uległy niemal podwojeniu. Firma znacząco zwiększyła również sprzedaż na kluczowych rynkach Europy oraz w Ameryce Północnej.

Beijer Ref w USA

Szwedzka hurtownia urządzeń chłodniczych i klimatyzacyjnych, Beijer Ref, zrobiła pierwszy krok na rynku północnoamerykańskim po wyrażeniu zgody na przejęcie Heritage Distribution Holdings za 1275 mln USD.

ebm-papst otwiera nowy zakład w USA

Po okresie budowy trwającym zaledwie 12 miesięcy, ebm-papst otworzył w ubiegłym tygodniu nowy zakład produkcyjny wysoce energooszczędnych wentylatorów i silników w Telford, Tennessee, USA.

DiversiTech - nowa marka w Europie

DiversiTech, amerykański producent i dostawca komponentów HVACR, ogłosił utworzenie DiversiTech Europe po przejęciu trzech nowych europejskich marek komponentów.

Munters otwiera nową fabrykę w USA

Szwedzka firma Munters otworzyła nową fabrykę do produkcji urządzeń chłodzących do centrów danych w Wirginii w USA.

Carel kupuje niemieckiego producenta Klingenburg

Firma Carel zajmująca się kontrolą chłodnictwa i nawilżaniem nabyła 100% kapitału zakładowego niemieckiego producenta obrotowych i płytowych wymienników ciepła Klingenburg GmbH i Klingenburg International.

Carrier finalizuje przejęcie firmy Toshiba JV

Firma Carrier sfinalizowała przejęcie za 900 mln USD 60% udziałów Toshiby w spółce joint venture Toshiba Carrier w zakresie klimatyzacji, którą obie firmy utworzyły w 1999 roku.