Czy wiesz, że... (Chłodnictwo)

Muzeum Panasonic ma 100 lat

Panasonic świętował setną rocznicę otwarcia Muzeum Panasonica w Kadoma City w Osace.

Międzynarodowy Słownik Chłodnictwa IIR teraz dostępny online

Za pomocą tego narzędzia internetowego można znaleźć definicje terminów naukowych i technicznych (w języku angielskim i francuskim), a także określić terminy w wybranym języku i znaleźć odpowiednie tłumaczenia w 10 innych językach.

AHR Expo 2018 były rekordowe

Największe na świecie wydarzenie HVACR odnotowało rekordowe liczby wśród frekwencji odwiedzających oraz wystawców, powierzchni wystawienniczej i reprezentowanych krajów.

Znaleziono Legionellę w Disneylandzie

W listopadzie 2017 portale informacyjne obiegła wiadomość o stwierdzeniu przypadków choroby legionistów (legionellozy) w kalifornijskim Disneylandzie.

Koncern Owens Corning nabędzie Grupę Paroc

30 października br. amerykański koncern Owens Corning ogłosił podpisanie porozumienia w sprawie zakupu Grupy Paroc – jednego z wiodących, europejskich producentów energooszczędnych i ognioochronnych rozwiązań izolacyjnych z wełny kamiennej.

Honeywell rozpoczyna produkcję R1234yf w USA

Honeywell rozpoczęła komercyjną produkcję czynnika chłodniczego R1234yf w swojej nowej fabryce w Geismar w stanie Louisiana, aby sprostać rosnącemu światowemu zapotrzebowaniu na nowy czynnik chłodniczy nowej generacji do klimatyzacji samochodowej.