Czy wiesz, że... (Chłodnictwo)

Rosja podpisała poprawkę z Kigali

Zgodnie z poprawką z Kigali do protokołu montrealskiego, kraje zobowiązują się do ograniczenia produkcji i zużycia HFC o ponad 80% w ciągu najbliższych 30 lat.

Czujniki A2L NevadaNano w Europie

NevadaNano Systems, amerykański producent technologii wykrywania wycieków czynnika chłodniczego, założył europejską bazę w Wielkiej Brytanii i partnerstwo dystrybucyjne z dystrybutorem komponentów z siedzibą w Düsseldorfie, firmą Unitronic GmbH.

Güntner-Tata z nowym obiektem logistycznym

Węgierski minister spraw zagranicznych i handlu Péter Szijjártó oficjalnie otworzył nowe centrum logistyczne Güntner-Tata Refrigeration Technology o powierzchni 65 000m² w miejscowości Tata, niedaleko Budapesztu.

Lidl z grzywną za kontrole szczelności

Niemiecki supermarket Lidl został ukarany grzywną w Republice Czeskiej w wysokości 240 000 CZK (9 200 EUR) za naruszenie wymogów dotyczących kontroli szczelności zgodnie z europejskim rozporządzeniem w sprawie fluorowanych gazów cieplarnianych.

Samsung dołączył do Carrier Alliance

Samsung Electronics podpisał strategiczną długoterminową umowę z Carrier Global Corporation na dostawę sprężarek i technologii inwerterowych do użytku w całej ofercie Carrier do zastosowań domowych HVAC.