Czy wiesz, że... (Chłodnictwo)

Zanieczyszczone powietrze bardziej szkodliwe niż papierosy

Ostatnia analiza wskaźnika jakości powietrza (AQLI) przeprowadzona przez Instytut Polityki Energetycznej na Uniwersytecie w Chicago wykazała, że zanieczyszczenie powietrza obniży średnią długość życia ludzi o 1,8 roku.

Daikin przejmuje AHT

Daikin kupuje producenta komercyjnych urządzeń chłodniczych AHT Cooling Systems za nieco ponad 100 miliardów jenów japońskich (tj. 880 milionów euro).

BITZER i Wurm planują wspólną przyszłość

Specjalista w branży chłodnictwa i klimatyzacji BITZER oraz ekspert w dziedzinie automatyzacji Wurm określili kierunek efektywnej współpracy w przyszłości.

W 2050 roku będziemy potrzebowali 3x więcej energii?

Według raportu Międzynarodowej Agencji Energii (IEA), popyt na klimatyzatory w nadchodzących dziesięcioleciach ma nadal rosnąć, co może również prowadzić do dramatycznego wzrostu zapotrzebowania na energię - aż do potrojenia zużycia energii do 2050.

Daikin kupił Friganor

Daikin Europe nabył 100% udziałów norweskiego dystrybutora Friganor AS.

Tecumseh otworzył swoje pierwsze biuro w Afryce

Dostarczając produkty do Afryki już od kilku lat, firma Tecumseh otworzyła w październiku 2018 swoje biuro w Maroku, by być bliżej swoich dystrybutorów i instalatorów.

UE podpisała poprawkę Kigali

Po ratyfikacji poprawki Kigali (27.09.2018) UE wezwała wszystkie strony Protokołu montrealskiego do jak najszybszego podjęcia działań w sprawie HFC.

Awaria chłodni ze szczepionkami wartymi 100 tys. zł

Awaria chłodni w krakowskim Sanepidzie spowodowała uszkodzenie szczepionek przeciwko gruźlicy, wzwB, błonicy, tężcowi, krztuścowi, polio, HiB, odrze, różyczce, śwince i pneumokokom.

W Niemczech zaprojektowali propanową pompę ciepła

Naukowcy z niemieckiego Instytutu Fraunhofera twierdzą, że opracowali wydajną propanową pompę ciepła wykorzystującą niskonakładowe wymienniki ciepła i specjalną sprężarkę.

Poprawka Kigali opłacalna w USA?

Uznane stowarzyszenia opublikowały badania na temat ekonomicznego wpływu stopniowego wycofywania HFC w USA.