Toshiba Carrier jest globalnym dostawcą rozwiązań HVAC do zastosowań mieszkaniowych i komercyjnych, w tym produktów VRF i pomp ciepła, ze sprzedażą na poziomie około 2 mld USD w 2021 r. Zatrudnia około 6600 pracowników.

„Przejęcie to daje firmie Carrier ogromne możliwości rozwoju na szybko rozwijających się, energooszczędnych rynkach VRF i pomp ciepła” – powiedział prezes i dyrektor generalny Carrier, David Gitlin. „Zróżnicowana technologia Toshiba Carrier, silny kanał sprzedaży oraz globalny zasięg projektowania i produkcji pozwalają nam czerpać korzyści z rosnących trendów w zakresie elektryfikacji i zrównoważonego rozwoju”.

Opierając się na poprzednim przejęciu przez firmę Carrier chińskiej Guangdong Giwee Group w 2021 r., firma Toshiba Carrier dołączy do nowo utworzonej jednostki biznesowej Global Comfort Solutions w segmencie HVAC firmy Carrier.

Nowa firma będzie miała siedzibę w Tokio pod kierownictwem Saifa Siddiqui, który w lutym został prezesem działu Global Comfort Solutions HVAC. Będzie on podlegał bezpośrednio prezesowi segmentu HVAC Chrisowi Nelsonowi.

Toru Kubo, który pełnił funkcję prezesa i dyrektora generalnego Toshiba Carrier, dołączy również do zespołu kierowniczego Global Comfort Solutions podlegającego Siddiqui.