Czy wiesz, że... (Wentylacja)

Muzeum Panasonic ma 100 lat

Panasonic świętował setną rocznicę otwarcia Muzeum Panasonica w Kadoma City w Osace.

Międzynarodowy Słownik Chłodnictwa IIR teraz dostępny online

Za pomocą tego narzędzia internetowego można znaleźć definicje terminów naukowych i technicznych (w języku angielskim i francuskim), a także określić terminy w wybranym języku i znaleźć odpowiednie tłumaczenia w 10 innych językach.

AHR Expo 2018 były rekordowe

Największe na świecie wydarzenie HVACR odnotowało rekordowe liczby wśród frekwencji odwiedzających oraz wystawców, powierzchni wystawienniczej i reprezentowanych krajów.

Koncern Owens Corning nabędzie Grupę Paroc

30 października br. amerykański koncern Owens Corning ogłosił podpisanie porozumienia w sprawie zakupu Grupy Paroc – jednego z wiodących, europejskich producentów energooszczędnych i ognioochronnych rozwiązań izolacyjnych z wełny kamiennej.

Nadchodzi zmiana pokoleniowa w ebm-papst

Gerhard Sturm (82 lat), założyciel i współwłaściciel Grupy ebm-papst, 1 sierpnia 2017 przeniesie swoje członkostwo w radzie nadzorczej Grupy ebm-papst na swojego syna Ralfa Sturma.

Ebm-papst zdobyło nagrodę Trust Award

70. producentów zmagało się z pytaniami dotyczącymi jakości, doradztwa i obsługi i zaufania by zdobyć Trust Award w branży wentylacyjnej, chłodniczej i klimatyzacyjnej. Ebm-papst zajęło pierwsze miejsce w kategorii central AHU i klimatyzatorów.

Drony pomagają w badaniach instalacji

Drony, czyli samoloty bezzałogowe, stają się istotnym narzędziem w wielu branżach. Chętnie stosowane przez zarządców nieruchomości, mogą pomóc także w kwestiach związanych z zarządzaniem instalacjami w budynku.

Carrier przygotowuje klimatyzację Kaplicy Sykstyńskiej?

Muzeum Watykańskie rozpoczyna instalację nowoczesnego systemu ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji dla Kaplicy Sykstyńskiej. System zaprojektowano z komponentów firmy Carrier, specjalnie dla ochrony dzieł Michała Anioła przed niszczeniem.