Czy wiesz, że... (Wentylacja)

MK Systemy Kominowe mają nowe logo

Grupa Joncoux, której częścią jest firma MK, obchodzi 100-lecie działalności. Ten imponujący jubileusz stał się doskonałą okazją do podsumowania dotychczasowych działań i przedstawienia planów na kolejne lata.

Produkt Danfoss zdobył nagrodę AHR Expo Product of the Year

Podczas AHR Expo (Orlando, Floryda, USA) wręczono nagrody Innovation Awards 2020. Główną nagrodę otrzymał duński producent Danfoss za rozwiązanie CO2 Adaptive Liquid Management (CALM). Produkt wygrał także w kategorii chłodnic chłodnictwo.

Koronawirus wpływa na ceny rynku miedzi

Z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa pociągi i loty w Chinach zostały odwołane co miało znaczny wpływ na transport, a zwłaszcza transport między prowincjami.

Podwojenie ciągu w tunelu uzyskano dzięki tłumikom MoJet®

Niezależne pomiary przeprowadzone przez Université Libre de Bruxelles (ULB) wykazały podwojenie ciągu w tunelu Montgomery w Brukseli, po wyposażeniu konwencjonalnych wentylatorów strumieniowych w tłumiki wylotowe MoJet®.

Rosjanin i Koreańczyk zdobyli złoto WorldSkills 2019

Młodzi i ambitni inżynierowie chłodnictwa i klimatyzacji z całego świata wzięli udział w 45. zawodach WorldSkills w Kazaniu w Rosji. Złote medale zdobyli Aleksander Leushin z Rosji i Ju-Hwan w Korei.