Rodzinna firma zainwestowała prawie 30 milionów dolarów w budowę i wyposażenie swojej drugiej lokalizacji w USA i początkowo zatrudni tam około 125 osób.

Produkcja w nowym zakładzie ruszyła we wrześniu ubiegłego roku.

dr Klaus Geißdörfer, dyrektor generalny Grupy ebm-papst, podkreśla znaczenie nowej fabryki w USA dla grupy firm: „ebm-papst ma długą tradycję na rynku amerykańskim. Od 1980 roku opracowujemy, produkujemy i sprzedajemy energooszczędne wentylatory i silniki na rynek północnoamerykański z Farmington (Connecticut). Wraz z rozszerzeniem naszej działalności biznesowej w Telford wzmacniamy naszą obecność na ważnym przyszłym rynku amerykańskim dla zrównoważonych zastosowań chłodniczych, klimatyzacyjnych i wentylacyjnych.”

Thomas Nürnberger, CSO (dyrektor zarządzający ds. sprzedaży i marketingu) Grupy ebm-papst mówi:
„Nasz zakład w Telford to kolejny kamień milowy w naszej strategii umiędzynarodowienia „lokalnie dla lokalnie”.
Dzięki tej strategii Grupa ebm-papst od 2017 roku dąży do wysokiego poziomu niezależności w swoich lokalizacjach w USA, Azji i Europie. Celem jest możliwość jeszcze skuteczniejszej, szybszej i dokładniejszej obsługi klientów na miejscu oraz uniezależnienie się od wpływów zewnętrznych poprzez trzy niezależne łańcuchy dostaw”.

W uroczystym otwarciu 1,6-hektarowego budynku wzięli udział przedstawiciele świata polityki i biznesu oraz właściciele i najwyższe kierownictwo firmy ebm-papst. Oprócz „Ceremonii przecięcia wstęgi” i przemówień otwierających kierownictwo ebm-papst, oferowane było zwiedzanie nowego budynku.

Mark Shiring, dyrektor generalny ebm-papst USA:
„Dzięki naszemu nowemu zakładowi produkcyjnemu jako lider innowacji odpowiadamy na rosnące zapotrzebowanie rynku na energooszczędne i inteligentne rozwiązania w Ameryce Północnej, w szczególności na energooszczędne rozwiązania wentylatorowe.
Dzięki zwiększonym możliwościom na miejscu możemy zagwarantować naszym klientom szybkie terminy dostaw w przyszłości. Stopniowo będziemy budować i wzmacniać nasz łańcuch dostaw w Ameryce, a tym samym uniezależnić go w skali globalnej”.
ebm-papst spodziewa się stałego wzrostu w Ameryce. Nowy zakład daje możliwość dalszych etapów rozbudowy o produkcję silników EC, które mają być realizowane etapami do października 2024 roku.

 

Podpis (zdjęcia: ebm-papst)
Zdjęcie 1: Po zaledwie 12 miesiącach budowy nowy zakład produkcyjny w Telford w stanie Tennessee został ukończony.
Od lewej do prawej: Thomas Nürnberger, dyrektor zarządzający ds. sprzedaży i marketingu (CSO) grupy ebm-papst; Thomas Wagner, Dyrektor Zarządzający ds. Produkcji (COO) Grupy ebm-papst; Chlöe McCracken, akcjonariusz grupy ebm-papst; Mark Shiring, CEO ebm-papst USA, Jan Philippiak, udziałowiec grupy ebm-papst; dr Klaus Geißdörfer, dyrektor generalny (CEO) grupy ebm-papst; Michael Wackenhut, Kierownik Zakładu Telford z ebm-papst USA. Joe Grandy, burmistrz Telford, Tennessee

Zdjęcie 2: Pierwsze wentylatory i silniki ebm-papst zjeżdżają z linii montażowych w halach produkcyjnych od września.
Zdjęcie 3: W nowym zakładzie w Telford pracuje obecnie 125 pracowników.
Zdjęcie 4: W ceremonii otwarcia wzięli udział przedstawiciele świata polityki i biznesu, a także właściciele i najwyższe kierownictwo firmy ebm-papst.


O ebm-papst
Grupa ebm-papst, firma rodzinna z siedzibą w Mulfingen w Badenii-Wirtembergii, jest wiodącym na świecie producentem wentylatorów i napędów. Od momentu założenia w 1963 roku, lider technologiczny wyznacza międzynarodowe standardy rynkowe dzięki swoim podstawowym kompetencjom w zakresie technologii silników, elektroniki, cyfryzacji i aerodynamiki. Z ponad 20 000 produktów, ebm-papst oferuje dostosowane do indywidualnych potrzeb, energooszczędne i inteligentne rozwiązania dla praktycznie każdego wymagania w zakresie technologii wentylacji i napędów.

W roku finansowym 2021/22 ukryty mistrz osiągnął sprzedaż na poziomie 2,288 miliarda euro i zatrudniał prawie 15 000 osób w 27 zakładach produkcyjnych (m.in. w Niemczech, Chinach i USA) oraz 52 lokalizacjach sprzedaży na całym świecie. ebm-papst wyznacza standardy rozwiązań dla wentylatorów i napędów w prawie wszystkich sektorach, m.in. B. w technice wentylacji, klimatyzacji i chłodnictwa, ciepłownictwie, motoryzacji, informatyce, budowie maszyn i AGD, intralogistyce i technice medycznej.