MISTRAL Smart - kompaktowe rekuperatory przeciwprądowe

PRO-VENT wprowadza nową linię central z odzyskiem ciepła MISTRAL Smart, które stanowią uzupełnienie znanej linii MISTRAL PRO. Kompaktowa budowa, niska waga oraz duży wybór możliwych wariantów dla króćców powietrza umożliwiają dużą swobodę w montażu urządzenia.

MISTRAL Smart PRO-VENT

MISTRAL Smart PRO-VENT

Rekuperator MISTRAL Smart wyposażony jest w wymiennik przeciwprądowy, wysoce odporny na zamarzanie - w urządzeniu zastosowano energooszczędny, recyrkulacyjny sposób rozmrażania. Opcjonalnie w centrali można zamontować nagrzewnicę rozmrożeniową PTC, załączanej w razie potrzeb, chwilowo. Centralę Smart wyposażono w wentylatory ebm-papst typu RADICAL. Dotykowy ścienny panel sterowania, dedykowany centrali MISTRAL Smart, zapewnia wygodną intuicyjną obsługę.

Dostepne są dwa modele:

 

Rekuperator MISTRAL PRO 1200 EC

Centrala przeznaczona jest do wentylacji obiektów użyteczności publicznej i domów jednorodzinnych o powierzchni do 570 m2.

MISTRAL PRO 1200 EC

MISTRAL PRO 1200 EC

Bardzo cicha i lekka centrala, charakteryzująca się wysokim odzyskiem ciepła i niskim zużyciem energii. Posiada obudowę wykonaną z PVC, ocieploną i wygłuszoną akustycznie, filtry powietrza G4, bypass wymiennika z siłownikiem i wentylatory EC ebm-papst, które umożliwiają niezależną płynną regulację wydajności nawiewu i wywiewu centrali. Automatyka umożliwia płynną i niezależną regulację wydajności obu wentylatorów. Więcej o Mistral PRO 1200 EC
 


Chłodnica kanałowa do rekuperatorów serii MISTRAL

Wodne chłodnice kanałowe stosowane są w systemach wentylacyjnych do chłodzenia powietrza i montuje się je w głównym kanale nawiewnym lub do schładzania poszczególnych pomieszczeń.

Chłodnica kanałowa do rekuperatorów serii MISTRAL

Przyłączenie wody może być zarówno z lewej jak i prawej strony. Połączenia do instalacji wodnej z gwintem zewnętrznym. Obudowa chłodnicy wykonana jest z blachy ocynkowanej. Wymiennik ciepła wykonany jest jako pakiet lameli aluminiowych z rurkami miedzianymi. Więcej na temat chłodnic kanałowych