Nowa konstrukcja wentylatorów promieniowych RadiPac oszczędza miejsce i energię. Oprócz wynikających z budowy nowego wentylatora ebm-past korzyści dla bezpieczeństwa montażu i transportu, opcja instalacji wału silnika poziomo lub pionowo daje użytkownikowi elastyczność w sposobie montażu. Spawane automatycznie wirniki aluminiowe charakteryzują się długą żywotnością. Wszystkie wentylatory RadiPac mogą być sterowane za pomocą protokołu MODBUS 0 - 10 V. Wentylatory są łatwe w montażu, nie zabierają wiele miejsca i są energooszczedne dzięki technologii EC.

Ebm-papst podczas ISH przedstawi także nowe wentylatory niskociśnieniowe serii RadiCal®, przeznaczone do zastosowań w aplikacjach wentylacyjnych i klimatyzacyjnych. Jest to linia energooszczędnych wentylatorów promieniowych o rozmiarach od 133 do 630 mm, standardowo wyposażonych w MODBUS. Użycie do budowy RadiCal materiałów kompozytowych, umożliwiło zaprojektowanie urządzeń o optymalnych wydajnościach przepływu.

Ponado ebm-papst na ISH 2013 przedstawi unowocześnione kompleksowe rozwiązania systemowe dla gazowych procesów grzewczych, wentylatory i dmuchawy do zastosowań w ogrzewnictwie, wysokowydajne rozwiązania dla klimakonwektorów, energooszczędne wentylatory do wentylacji domowej i wiele więcej innowacyjnych produktów i rozwiązań.

Źródło: Materiały ebm-papst. Foto: RadiPac ebm-papst