Inventor miał dobrą rentowność w ciągu ostatnich 4 lat, przy rocznym wzroście sprzedaży o 19% i wzroście EBIT o 40% w ciągu ostatnich 4 lat. Firma posiada wieloletnie doświadczenie w segmencie HVAC i posiada silną rozpoznawalność dzięki własnej marce Inventor.

Główna siedziba Inventora znajduje się w Atenach (Grecja), a drugie biuro sprzedaży w Bukareszcie (Rumunia). Jego głównymi kanałami sprzedaży są detaliści i instalatorzy, ale e-handel Amazona jest również ważną platformą – która jest nowym kanałem dystrybucji dla Beijer Ref.

Strony podpisały wiążącą umowę, po której rumuński urząd ds. konkurencji przeanalizuje transakcję. Przejęcie ma nastąpić jesienią 2021 r. Roczna sprzedaż Inventora wynosi nieco ponad 600 mln SEK, a firma zatrudnia około 80 pracowników.

Inventor będzie nadal działał pod własną marką, zarówno w zakresie dystrybucji, jak i marketingu. Przejęcie będzie miało pozytywny wpływ na wyniki i pozycję Beijer Ref Group.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego dodania: Inventor wnosi do naszej grupy zarówno wartość, jak i kompetencje. Grecja jest również zupełnie nowym rynkiem dla Beijer Ref, co jest zgodne z naszą strategią wzrostu. Inventor ma duży potencjał i nie możemy się doczekać dalszego rozwoju firmy wraz z klientami i kierownictwem" - skomatował Per Bertland, dyrektor generalny Beijer Ref.

„Jesteśmy zaszczyceni współpracą z Beijer Ref, ponieważ bardzo doceniamy ich znakomitą pracę i reputację. Cieszymy się, że możemy omówić przyszłe perspektywy z Beijer Ref po naszej stronie - aby osiągnąć nasze cele, postępować zgodnie z naszą strategią i wdrożyć nasz biznesplan z wartością dodaną tej współpracy” -powiedział George Assimakopoulos, Dyrektor Zarządzający Wynalazcy.