System ZEN należy do grupy kominów zewnętrznych dwuściennych. Stanowią one odpowiedź firmy MK Systemy Kominowe na zapotrzebowanie inwestorów, którzy zmagają się z brakiem odpowiedniego szachtu kominowego i związanymi z tym faktem problemami z umiejscowieniem kominka.

Stalowe systemy kominowe dwuścienne, zewnętrzne mogą być nie tylko montowane w dowolnym miejscu na zewnątrz budynku, ale nie wymagają również dodatkowych materiałów ochronnych, jak np. ceramiki. Ich  wewnętrzną część tworzy przewód spalinowy wykonany ze stali kwasoodpornej. Jest on otulony izolacją termiczną, którą stanowi wełna mineralna lub ceramiczna. Środek  kominów dwuściennych wykonany jest z  blach nierdzewnych, kwasoodpornych o grubości od 0,5 do 1,0 mm, w zależności od systemu i producenta, rura zewnętrzna z blachy nierdzewnej grubości 0,5 - 1,0 mm, izolacja termiczna ma grubość 30 mm lub 60 mm.

ZEN nie jest jednak  zwykłym kominem zewnętrznym. Zaprojektowany z wyjątkową dbałością o nowoczesny wygląd, pasuje zarówno do nowych, jak i  starszych budynków. Cechuje go brak obejm, dzięki czemu wygląda smukle i elegancko. Cecha ta jest podkreślona w nowej odsłonie Systemu ZEN, który swoją premierę miał podczas niemieckich targów ISH.

- Nowa odsłona Systemu ZEN to ukłon w stronę inwestorów, którym bardzo zależy na spójnym wyglądzie domu i jego otoczenia – komentuje Anna Rotkis-Dziadul, Dyrektor Biura Sprzedaży i Marketingu firmy MK Systemy Kominowe. – To dla nich przygotowaliśmy możliwość wyboru pomiędzy kominem błyszczącym, szlifowanym lub malowanym zgodnie z życzeniem klienta.

Dzięki dużej uwadze firmy MK Systemy Kominowe skierowanej na design produktów, nawet najbardziej wymagający znajdą coś dla siebie. Wersja malowana systemu ZEN dostępna jest w całej palecie RAL, co otwiera przed architektami i klientami indywidualnymi wachlarz nowych możliwości. Możliwe zatem jest dobranie koloru komina tak, aby optycznie wtopił się w elewację domu. Odważniejsi natomiast mogą dobrać barwę systemu w sposób bardziej awangardowy. Jedynym ograniczeniem staje się w tej chwili wyobraźnia inwestorów i architektów.


MK Sp. z o. o. to lider polskich producentów systemów odprowadzania spalin ze stali szlachetnych. Kominy MK wykonane są z najwyższej jakości blachy przy użyciu nowoczesnego parku maszynowego. MK jako innowacyjna firma skupia się na modyfikowaniu swoich dotychczasowych wyrobów oraz wprowadzaniu nowoczesnych rozwiązań, które stale poszerzają ofertę firmy. Więcej informacji o firmie znajdą Państwo na stronie: www.mkzary.pl