Firma Honeywell ogłosiła, że ​​jej technologia czynnika chłodniczego o ultra niskim potencjale globalnego ocieplenia (GWP) wspiera nowy system chłodzenia w Wieży Eiffla. Instalacja, która wykorzystuje czynnik chłodniczy Solstice ze (R-1234ze) firmy Honeywell, zapewnia zachodniemu filarowi wieży energooszczędne i opłacalne rozwiązanie, które zmniejsza emisje gazów cieplarnianych. Na filarze znajduje się Centrum Informacji Turystycznej Wieży Eiffla, a także sklep z pamiątkami i winda hydrauliczna, która wznosi się na 300 metrów, aby podziwiać przepiękne widoki na Paryż.

Société d'Exploitation de la Tour Eiffel (SETE), które obsługuje wieżę, wymieniło system starzenia, działający na czynnik chłodniczy R-407C o wyższym współczynniku GWP, na nowoczesny system zawierający rozwiązanie Honeywell i sprzęt dostarczony przez producenta komponentów AF Energy i francuskiego specjalistę ds. chłodnictwa ALM Froid. Rozwiązanie spełniło surowe kryteria SETE dotyczące przejścia na wysokowydajny, zrównoważony system o zwiększonej niezawodności, wydajności energetycznej i zwiększonym bezpieczeństwie, aby spełnić przepisy UE i zmniejszyć jego ślad węglowy.

W połączeniu ze zmienną prędkością sprężarek i skraplaczy AF Energy, Solstice ze zapewniło wydajność energetyczną znacznie przewyższającą poprzedni system chłodzenia SETE. W porównaniu z R-407C, który ma wysoki GWP wynoszący 1774, Solstice ze ma bardzo niski GWP równy 1, czyli o 99,9% niższy niż dotychczasowy czynnik chłodniczy.

„System chłodzenia wprowadzony przez Honeywell, ALM Froid i AF Energy zapewnia wyjątkową mieszankę zrównoważonego rozwoju, bezpieczeństwa, efektywności energetycznej, trwałości i niskich nakładów konserwacyjnych” – powiedział Fabrice Fevai, kierownik działu wznoszenia w Société d'Exploitation de la Tour Eiffel (SETE). ). „Wieża Eiffla jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc na świecie i wdrożyliśmy wiele inicjatyw mających na celu zmniejszenie śladu węglowego, poczynając od 2015 r. wraz z instalacją turbin wiatrowych w celu zapewnienia czystego źródła energii. Zastosowanie nowego systemu chłodzenia pozwoli aby stać się jeszcze bardziej przyjaznym dla środowiska dla przyszłych pokoleń”.

„Solstice ze zapewnia długoterminowe, korzystne dla środowiska i opłacalne rozwiązanie dla atrakcji turystycznych, takich jak Wieża Eiffla, pomagając im zwiększyć efektywność energetyczną i zmniejszyć emisję dwutlenku węgla” – powiedział Julien Soulet, wiceprezes i dyrektor generalny Honeywell Fluorine Products Europa. „Na całym świecie rośnie popyt na rozwiązania takie jak Solstice ze i inne rozwiązania Solstice firmy Honeywell, które zostały wybrane do chłodzenia głównych konstrukcji, w tym Eurotunelu, ze względu na korzyści, jakie zapewniają one firmom w celu osiągnięcia celów zrównoważonego rozwoju”.