HVACR.pl: Instalatorzy to dla Międzynardowych Targów Poznańskich ważna grupa, więc podobnie jak w ubiegłym roku organizatorzy targów "Instalacje" zdecydowali się zadbać nie tylko o wspieranie profesjonalizmu, ale i o dobrą kondycję fachowców zajmujących się instalacjami budowlanymi...

Konrad Fleśman, Instalacje: No właśnie, dobrze Pani zaczęła, bo choćby ten bieg… to dość nieoczywista inicjatywa, a nam od razu przypadła do gustu. Wraz z całym zespołem Instalacji chętnie wspieramy takie działania i jeszcze chętniej w nich bierzemy udział. Wiadomo, że nie chodzi tutaj o sam sport, ale o umożliwienie naszym partnerom, pracownikom, instalatorom udziału, poznania się, spędzenia ze sobą czasu, a jeśli dodatkowo jest to tak miła forma jak bieg, to my już zakładamy koszulki i stajemy na starcie!

A to nie koniec, kolejny gwóźdź naszego programu to Mistrzostwa Polski Instalatorów, wydarzenie w cyklu dwuletnim z wielkim finałem na targach Instalacje, a eliminacjami aż w 13 miastach w Polsce, to wielkie ułatwienie dla instalatorów, którzy mają dużo pracy i często ciężko im wygospodarować chwilę na daleki wyjazd. Nie bez przyczyny używam słowa „daleki”, bo instalatorzy biorący udział są z Opola, Trójmiasta, Krakowa, Warszawy, a nawet Suwałk, Przemyśla, czy Zakopanego – to dla nas znak, że trzeba im trochę dopomóc i zorganizować eliminacje bliżej ich domów. Na finał wszyscy przyjeżdżają już bez zastanowienia, bowiem najlepszy i najszybszy instalator odjeżdża od nas nowym samochodem dostawczym zapakowanym po brzegi wartościowymi nagrodami.

HVACR.pl: Dlaczego właśnie instalatorzy są dla MTP tak ważną grupą?
KF: Dla Targów Poznańskich każda grupa i każda branża jest ważna, mamy w kalendarzu rocznie ponad 80 wydarzeń targowych nie bez przyczyny, a właśnie po to, by każdy znalazł u nas swoje miejsce. Najtrudniejszym zadaniem dla nas, ale i przynoszącym nam największą satysfakcję z pracy jest sprostać oczekiwaniom ludzi, do których kierujemy targi. Idąc wzorem targów zagranicznych, przygotowujemy program wydarzeń dopasowany do potrzeb instalatora, do jego chęci dokształcania się w określonych dziedzinach i tematyce.


Jaka - Pana zdaniem - najciekawsza propozycje czeka na nich na Instalacjach w tym roku?
KF: Zgrzeszylibyśmy, zamykając się tutaj w jednym zdaniu :).
Po pierwsze czeka na Was dużo wiedzy, w konferencjach i seminariach, m.in. na trzeciej już Konferencji Rynku Urządzeń Grzewczych przygotowanej ze Stowarzyszeniem Producentów i Urządzeń Grzewczych, czy na Warsztatach Fotowoltaicznych Moc Hybrydy”, które nie odbyłyby się, gdyby nie GlobEnergia, porozmawiamy także z Krajowym Forum Chłodnictwa o Legislacji f-gazowej dla chłodnictwa, o certyfikacji oraz obowiązkach nakładanych na serwisantów, czy na cieszącej się zawsze ogromną frekwencją konferencją Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła, oraz na wielu innych wydarzeniach, którymi wypełniony jest każdy dzień od rana aż do zamknięcia targów.

Po drugie, gwarantujemy moc emocji, o które zadbają choćby wspomniane już wyżej V Mistrzostwa Polski Instalatorów. Stojaki konkursowe już są gotowe, wypolerowane i czekają na szczęściarza, który zdobędzie najlepszy czas w 19 czynnościach konkursowych. Nagrodą główną jest Citroen Berlingo i wiele innych nagród ufundowanych przez partnerów wydarzenia.

Po trzecie ogrom nowości – i tu crème de la crème tegorocznych Instalacji, to absolutna nowość, czyli Klub Premier, w ramach którego 16 firm zaprezentuje produkty, które nie pojawiły się do tej pory na polskim rynku. Ich odsłona będzie miała miejsce 25 kwietnia o godzinie 14.00 i jest co podziwiać, ale ja nie powiem już ani słowa więcej, tylko zapraszam na targi.

Co jeszcze? Zdecydowanie dawka dobrego designu, bowiem pierwszego dnia targów w Dniu Projektanta odbędzie się szereg seminariów dedykowanych architektom i projektantom instalacji w ramach Studia Dobrych Rozwiązań. Zdecydowanie warto być i wziąć udział.

A przede wszystkim czeka nas dużo doskonałej zabawy – nikogo chyba nie trzeba przekonywać do odwiedzenia pawilonu nr 4, w którym tradycyjnie już wraz z Grupą SBS organizujemy Klub Instalatora – będzie sport, będzie taniec, będzie jedzenie, będą śpiewy i swawola.


Instalatorzy wzmocnieni od strony profesjonalnej (i nie tylko) na targach będą mogli zadbać o kondycję także i po zakończeniu imprezy. A to m.in. dzięki wsparciu przez MTP Biegu Instalatora. Sponsorują Państwo całą kategorię "Instalator". Skąd taka decyzja?

KF: Decyzja, jak wspomniałem, była bardzo prosta, bo kierujemy się tym, czego nasi wystawcy i nasi zwiedzający potrzebują, zauważyliśmy, że są chęci, więc i my mamy chęć, by działać i by wspierać. Dodatkową motywacją jest nasz cały zespół, który również biega, stąd nie bierzemy pod uwagę, by mogło naszego wsparcia akurat tu zabraknąć.

HVACR.pl: Czy przedstawiciele MTP także wezmą udział w Biegu?

KF: To może podsumuję tak: DO ZOBACZENIA NA MECIE :-).

HVACR.pl.: Trzymamy za słowo, dziękujemy za rozmowę i do zobaczenia - najpierw w Poznaniu, potem w Bydgoszczy!

 

25-28.04., Poznań Targi Instalacje - więcej informacji

08.05., Bydgoszcz Bieg Instalatora - rejestracja