W serii ThermaEco FRZ HF znajdziemy otuliny oraz części prefabrykowane, takie jak kolanka i trójniki oraz zestawy narzędzi i akcesoriów ułatwiający ich prawidłowy montaż.
Thermaflex jest światowym liderem w dostarczaniu bezpiecznych, ekologicznych i trwałych systemów do izolacji termicznej. Linia izolacji piankowych ThermaEco FRZ HF (halogen free) to rozwiązanie wpisujące się w definicję nowoczesnych produktów bezhalogenowych, a związki będące pochodnymi halogenów to wysoce reaktywne związki chemiczne, które w odpowiednich warunkach i stężeniu mogą stanowić zagrożenie dla środowiska i być toksyczne dla zdrowia ludzi. Dodatkowo niektóre wolne związku halogenopochodne są również bardzo korozyjne.

Certyfikowana rodzina
Produkty ThermaEco FRZ HF mogą być stosowane w instalacjach grzewczych, klimatyzacyjnych, wentylacyjnych i sanitarnych, o ile ich właściwości i parametry techniczne są zgodne z wymaganiami stawianymi dla tych instalacji i obiektów.
W serii ThermaEco FRZ HF znajdziemy otuliny oraz części prefabrykowane w postaci kolanek i trójników.
Otuliny i kształtki ThermaEco FRZ HF to wytrzymałe i elastyczne materiały izolacyjne wytworzone z wysokiej jakości pianki polietylenowej. Dzięki swojej zamkniętej strukturze komórkowej izolacja nie chłonie wilgoci przez co zapewnia trwałość i stabilność właściwości izolacyjnych gwarantując znakomitą wydajność izolacyjną na dziesiątki lat. Niezależnie od tego, czy są stosowane wraz ze stalowymi, miedzianymi, plastikowymi czy wielowarstwowymi rurami, izolacje ThermaEco FRZ HF są odpowiednie do tworzenia nowej izolacji lub jej renowacji.
Otuliny i kształtki ThermaEco FRZ HF posiadają klasę ogniowa SBI EL. Współczynnik przewodzenia ciepła (λ) przy temperaturze 40 °C wynosi 0,040 W/mK. Co ważne, produkt wytwarzany jest bez (H)CFC i posiada zgodność z REACH (dotyczy rejestracji, oceny, udzielania zezwoleń i stosowanych ograniczeń w zakresie chemikaliów (REACH)). Ponadto materiały ThermaEco FRZ HF podlegają pełnemu recyklingowi oraz są certyfikowane Środowiskową Deklarację Produktu (EPD) co pozwala na dokonanie świadomego wyboru w oparciu o zewnętrznie zweryfikowane oceny cyklu życia produktu (LCA).

Stworzone dla sukcesu
Kształtki ThermaEco FRZ HF są materiałem odpowiednim dla instalatorów, którzy poszukują doskonałej trwałości w połączeniu z szybką i łatwą aplikacją. Ich unikalne właściwości czynią je doskonałym rozwiązaniem dla każdego, kto ceni sobie czas i fachowość.
Gotowe kolanka i trójniki z polietylenu serii ThermaEco FRZ HF zapewniają szybkie i profesjonalne rezultaty na zgięciach rur, rozgałęźnikach i w innych miejscach, w których montaż izolacji jest utrudniony. Stworzone w celu zapewniania prostego i wydajnego montażu, skracają czas prac monterskich nawet o 65%. Redukują liczbę mostków cieplnych, aby gwarantować maksymalną wydajność systemu przy minimalnych kosztach operacyjnych.

Prostota montażu
Odpowiednie przycinanie i klejenie izolacji odgrywa ogromną rolę przy uzyskiwaniu najlepszych rezultatów izolacyjnych. Nierówne krawędzie mogą prowadzić do sporych strat energii i pieniędzy. Firma Thermaflex przygotowała zestawy narzędzi i akcesoriów pozwalające na prawidłowy montaż rozwiązań ThermaEco FRZ HF.
W celu wykonywania bezpiecznego i prawidłowego montażu, Thermaflex oferuje kompletny wybór sprawdzonych akcesoriów umożliwiający prostotę instalacji oraz oszczędność czasu. Oprócz kompletnych skrzynek narzędziowych, w ofercie znajdziemy także noże, kleje oraz farby, które zapewniają nie tylko bezpieczny i prosty montaż, ale także atrakcyjny wygląd w przypadku zastosowań zewnętrznych.
Rozwiązania ThermaEco FRZ HF to nie tylko gwarancja wydajności i minimalnego wpływu na środowisko. Oprócz tego, produkty podlegają pełnemu recyklingowi, aby w przyszłości posłużyć innym celom.