Ponad 162 000 uczestników - profesjonalizstów z całego świata, w tym zwiedzających targi, pochodząccyh z Włoch o 4 procent więcej (w porównaniu do edycji 2016), a gości spoza granic o 5,6 procent.

W targach udział wzięło ponad 2400 liderów branży, z których 51 procent przybyło z 54 krajów.

Goście zza granicy pochodzili głównie z Indii, Azji (Chiny, Turcja, Korea Południowa) i Bliskiego Wschodu (Jordania, Arabia Saudyjska, Syria i Palestyna). Poza tym odnotowano większą, w porównaniu do poprzedniej edycji, liczę gości z obu Ameryk. Znacząca była również obecność Europejczyków, w szczególności z Polski, Rumunii, Rosji i Chorwacji.

Zgodnie z oczekiwaniami, MCE 2018 zgromadziało różnorodnych odbiorców branży HVACR takich jak instalatorzy i konserwatorzy (33 procent), kupujący (38,3 procent). Odnotowano także 1,2-procentowy wzrost liczby instalatorów instalacji elektrycznych i instalacji automatyki domowej i budowlanej, którzy mieli możliwość odkrycia na wystawie setek nowych produktów i rozwiązań.

Cztery pełne dni wystawy wypełniono bogatym programem obejmującym 145 konferencji, seminariów i warsztatów, w tym warsztatów poświęconych aktualnym, gorącym tematom w zakresie automatyki domowej i budynkowej, inteligentnych pomiarów, energii elektrycznej.

MCE 2018 uzupełniła pierwsza edycja targów BIE - BIOMASS INNOVATION EXPO - targów poświęconych ogrzewaniu biomasą.

>>Zobacz film i zdjęcia z MOSTRA CONVEGNO EXPOCOMFORT 2018